Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Letnie Koncerty Organowe - przed nami druga odsłona wydarzenia

Autor admin
Data utworzenia: 22 sierpień 2017, 15:16 Wszystkich komentarzy: 0


Letnie Koncerty Organowe - przed nami druga odsłona wydarzenia

Bartosz Patryk Rzyman - mistrz gry na organach, będzie gwiazdą drugiego wieczoru w ramach Letnich Koncertów Organowych organizowanych w te wakacje w chojnowskiej farze.

Bartosz Patryk Rzyman studiował na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie organów dr hab. Piotra Rojka. Tytuł magistra sztuki zdobył we wrześniu 2007 roku. Występuje zarówno w Polsce i Europie. Dał już około 300 recitali i koncertów. Na swoim koncie ma także nagrania telewizyjne, radiowe i płytowe. Należy do Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury, koła Literatów Polskich im. Zbigniewa Herberta i Towarzystwa Mariana Sawy w Skierdach.

Seria Letnich Koncertów Organowych jest współorganizowana przez Rzymskokatolicką Parafię pw. św. Apostołów Piotra i Pawła oraz Grzegorza Gapskiego - radnego powiatu legnickiego.

Koncert Bartosza Patryka Rzymana to drugi i ostatni występ w ramach tegorocznej serii koncertów. Jako pierwszy przed chojnowską publicznością zaprezentował się Tomasz Susmęd, który wykonał dzieła m.in. Georga Friedricha Händla, Johanna Sebastiana Bacha, Johanna Pachelbela czy Ennio Morricone.

Zobacz również: Letnie Koncerty Organowe: niedziela z dziełami Händla, Bacha, Morricone, Pachelbela...

Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła - 27 sierpnia 2017 - 19:00


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform