Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Wyjechali na Ukrainę by zadbać o mogiły naszych przodków

Autor admin
Data utworzenia: 17 sierpień 2017, 13:55 Wszystkich komentarzy: 0


Wyjechali na Ukrainę by zadbać o mogiły naszych przodków

Grupa wolontariuszy z powiatu legnickiego, w tym przedstawiciele chojnowskiego Powiatowego Zespołu Szkół wyjechała na Ukrainę, gdzie w ramach akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" wzięli udział w porządkowaniu grobów przodków.

W delegacji z powiatu legnickiego znaleźli się m.in. Kazimierz Burtny - członek zarządu powiatu, Halina Kiliś - nauczyciel z Powiatowego Zespołu Szkół, czy uczniowie chojnowskiej szkoły średniej - Patryk Merunowicz, Weronika Chudzik i Justyna Kawecka.

Wolontariusze z naszego powiatu pracowali między innymi nad uporządkowaniem polskich cmentarzy w Brzeżanach i Szypowcach.

- Prace wolontariuszy związane z porządkowaniem cmentarza brzeżańskiego są prowadzone od 2010 roku. W ciągu tych kilku lat wygląd nekropolii uległ wielkiemu przeobrażeniu. Kiedyś zarośnięty krzakami i chwastami, w wielu miejscach niedostępny, dziś cmentarz jest ładnie uporządkowany dzięki wspaniale zorganizowanej i szczególnie starannej pracy wolontariuszy, którym należy się wielka wdzięczność i szacunek. Swoją pracą dają wyraz poszanowania nie tylko pamięci o zmarłych, ale przed wszystkim patriotyzmu i więzi z Polakami, którzy zostali na Ukrainie - informuje Starostwo Powiatowe.

W akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" wzięło udział łącznie około 1100 Dolnoślązaków.

fot: powiat-legnicki.pl


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform