Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

39 zdarzeń drogowych w długi weekend

Autor admin
Data utworzenia: 17 sierpień 2017, 09:34 Wszystkich komentarzy: 0


39 zdarzeń drogowych w długi weekend

Nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu legnickiego w miniony długi weekend czuwało kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Od 11 do 15 sierpnia doszło w naszym regionie do 39 zdarzeń drogowych; funkcjonariusze przeprowadzili 500 różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku 32 przestępców oraz ujawnili 10 poszukiwanych. Pomimo apeli o trzeźwość "za kółkiem", funkcjonariusze zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących i 3 po użyciu środków odurzających.

Legnicka policja zaznacza, że minione 5 dni przebiegło dość spokojnie. Mimo zwiększonego ruchu na drogach, ilość zaistniałych zdarzeń nie odbiegała znacząco od wskazań dobowych odnotowywanych często podczas zwykłych dni roboczych. Głównymi przyczynami zdarzeń drogowych wciąż pozostają: brak rozwagi, nadmierna prędkość, nieprawidłowe manewry oraz nieustąpienie pierwszeństwa.

- Co ważne, w okresie długiego weekendu nie odnotowano wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Legniccy policjanci prowadząc w tym czasie wzmożone działania kontrolne ujawnili i zatrzymali 10 kierujących, którzy mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 3 kierowców po użyciu środków odurzających - zaznacza mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji - Długi weekend, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu pięciu minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili ponad 500 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 32 osoby. W ręce funkcjonariuszy wpadło też 10 poszukiwanych.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform