Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Powiatowy Zespół Szkół podsumowuje miniony rok szkolny

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 16 sierpień 2017, 16:15 Wszystkich komentarzy: 0


Powiatowy Zespół Szkół podsumowuje miniony rok szkolny

Już za chwilę koniec wakacji, szkolne mury zaczną tętnić życiem, a uczniowie rozpoczną kolejny etap nauki szkolnej. Końcówka wakacji to dobry czas na podsumowania. W minionym roku szkolnym uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół osiągnęli imponujące wyniki.

W roku szkolnym 2016/2017 w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie 37 uczniów otrzymało nagrodę Dyrektora Szkoła za wyniki w nauce.

22 osoby otrzymały Stypendium Starosty Powiatu Legnickiego, Pani Janiny Mazur.

Na wyróżnienie zasługuje klasa I Technikum Ekonomicznego, z której aż 10 osób otrzymało Nagrodę Dyrektora Szkoły oraz 4 osoby Stypendium Starosty.

Oliwia Dziurbiel z LO oraz Jakub Ostropolski z Technikum Ekonomicznego to tegoroczni Stypendyści Prezesa Rady Ministrów.

Najlepszą Klasą w roku szkolnym 2016/2017 została klasa III TEH – powtarzając sukces z ubiegłego roku, jednak tylko „o włos” wyprzedziła klasę I TEH.

Zdawalność matury:

  • LO – 70%
  • Technikum – 53%
  • PZS – 57%

Egzaminy Zawodowe:

Do egzaminów zawodowych w roku szkolnym 2016/2017 przystąpiło 162 osoby w 7 zawodach i 13 kwalifikacjach.

Sesja zimowa:

Wyniki sesji zimowej egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w 2017 roku pozwalają nauczycielom Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie cieszyć się dużym sukcesem swoich uczniów.

Na 65 osób przystępujących po raz pierwszy do egzaminu zawodowego z 6 kwalifikacji, 56 osób uzyskało świadectwa z wynikiem często zbliżonym do 100%. Osiągnięte wyniki uczniów robią również wrażenie w porównaniu ze zdawalnością młodzieży z województwa dolnośląskiego.


W roku szkolnym realizowane były następujące projekty:

  • projekt pt. „1914-2014 Wielka Wojna po 100 latach, w oglądzie młodych Europejczyków" w ramach programu Erasmus+ Edukacja Szkolna, Partnerstwa Strategiczne - Współpraca Szkół. Mobilność: październik – Wielka Brytania, marzec – Portugalia, maj – POLSKA, lipiec – Francja (podsumowanie i zakończenie projektu);
  • projekt pt. „Łączmy nasze serca bez granic” w ramach programu Erasmus+ Edukacja Szkolna, Partnerstwa Strategiczne - Współpraca Szkół. Termin realizacji: 01.09.2016 - 31.08.2019 r. Mobilność: styczeń – Francja
  • EUROSERVICE II – wyjazdy na wakacyjne staże oraz praktyki zawodowe do Włoch i Niemiec.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, zachęcamy do lektury artykułu: Wybór szkoły średniej – dlaczego warto zdecydować się na PZS?


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform