Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Gmina Chojnów potrzebuje pieniędzy, sprzedaje więc kąpielisko w Rokitkach

Autor admin
Data utworzenia: 16 sierpień 2017, 14:02 Wszystkich komentarzy: 0


Gmina Chojnów potrzebuje pieniędzy, sprzedaje więc kąpielisko w Rokitkach

Gmina Chojnów potrzebuje pieniędzy na inwestycje; zapadła więc decyzja o sprzedaży popularnego kąpieliska po byłej żwirowni w Rokitkach. Przetarg odbędzie się 29 sierpnia. Cena wywoławcza to 2 mln zł. Mieszkańcy regionu nie kryją zmartwienia, jednak czy są ku temu powody? Zdaniem Wójta ewentualna transakcja nic nie zmieni.

Kąpielisko, które jest własnością gminy Chojnów od lat jest dzierżawione prywatnym firmom. Obecna umowa z użytkownikiem wygasa w 2019 roku.

- Nie mamy pewności, czy znajdzie się kupiec, ale warto spróbować. Mamy w gminie wiele potrzeb, budujemy kanalizację, remontujemy drogi. Potrzebujemy więc pieniędzy. W tegorocznym budżecie gminy mamy zapis o pozyskaniu 3 mln zł ze sprzedaży majątku – mówi wójt gminy Chojnów Andrzej Pyrz - Dla mieszkańców naszej gminy i całego regionu legnickiego ewentualna transakcja nic nie zmieni. Potencjalny właściciel będzie prowadził na kąpielisku działalność rekreacyjną. Liczymy, że podniesie też jej jakość poprzez inwestycje w infrastrukturę. A gminy nie stać na takie wydatki, bo mamy na głowie pilniejsze potrzeby podatników.

Przetarg na sprzedaż kąpieliska w Rokitkach odbędzie się 29 sierpnia. Cena wywoławcza to 2 mln zł.


źródło: lca.pl

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform