Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

21-letni chojnowianin zatrzymany po pościgu. Posiadał przy sobie kilkanaście działek marihuany

Autor admin
Data utworzenia: 09 sierpień 2017, 12:58 Wszystkich komentarzy: 1


21-letni chojnowianin zatrzymany po pościgu. Posiadał przy sobie kilkanaście działek marihuany

21-letni mieszkaniec Chojnowa został zatrzymany po pościgu przez funkcjonariuszy legnickiej drogówki. Przy młodzieńcu posiadającym zakaz prowadzenia pojazdów znaleziono kilkanaście działek marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

- Dzisiaj kilka minut po północy policjanci legnickiej drogówki w Legnicy na ulicy Głogowskiej zauważyli pojazd marki Ford Fiesta i kierującego, który na ich widok zaczął nerwowo się zachowywać. Na dodatek jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze postanowili więc zatrzymać pojazd do kontroli i sprawdzić co jest powodem tak nerwowego zachowania się mężczyzny. Kierujący widząc sygnały dawane do zatrzymania się przez funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył. Policjanci podjęli więc pościg. Kierujący pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej. Mężczyzna jechał z nadmierną prędkością, nie używał kierunkowskazów, zmieniał pas i kierunek ruchu, czym stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Po kilkunastu przejechanych kilometrach, ścigany kierujący Fordem w miejscowości Grzymalin stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowe schody prowadzące do sklepu spożywczego. Kiedy policjanci dojeżdżali do rozbitego pojazdu mężczyzna z impetem otworzył drzwi, uszkadzając radiowóz, po czym wybiegł z pojazdu i zaczął uciekać pieszo . Funkcjonariusze ruszyli za nim i po kilkunastu metrach biegu zatrzymali uciekiniera.

Po zatrzymaniu, okazało się że 21-letni mieszkaniec Chojnowa posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Podczas przeszukania pojazdu, policjanci ujawnili i zabezpieczyli kilkanaście działek marihuany. Kierującego przebadano na zawartość alkoholu z wynikiem 0,05 mg/l. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie, a pojazd usunięto pomocą drogową. Okoliczności zdarzenia są obecnie wyjaśniane przez funkcjonariuszy z Komisariatu w Chojnowie.

Legnicka drogówka przypomina, że zgodnie z nowym przepisami, które weszły w życie 1 czerwca br., za popełnione przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym posiadając zakaz prowadzenia pojazdów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.Komentarze

Uciekał Fiestą XD
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.