Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Refundacja szczepień dla seniorów w powiecie legnickim? SLD wychodzi z propozycją

Autor admin
Data utworzenia: 09 sierpień 2017, 10:01 Wszystkich komentarzy: 1


Refundacja szczepień dla seniorów w powiecie legnickim? SLD wychodzi z propozycją

"Bezpłatne" szczepionki przeciwko grypie dla mieszkańców powiatu legnickiego? Taki pomysł zgłoszony został przez Sojusz Lewicy Demokratycznej. Michał Huzarski - przewodniczący legnickich struktur SLD zaznacza, że to nie wydatek a inwestycja. Czy uda się jej jednak trafić na podatny grunt?

Sojusz Lewicy Demokratycznej chce, by lokalny samorząd, zamiast inwestować wyłącznie w drogi i chodniki, pamiętał także o człowieku. Koszt refundacji szczepień to około 40 złotych na osobę.

Michał Huzarski zaznacza, że "bezpłatne" szczepienia dla seniorów pozytywnie wpłyną na kwestie finansowe - Każda osoba, która wejdzie w infekcję powyżej 60 roku życia, ma coraz więcej powikłań, coraz więcej to kosztuje, coraz bardziej obciąża to daną osobę - dodaje. Najtańsza interwencja w przypadku grypy to koszt około 100 złotych, uwzględniając również hospitalizację, często występujące u osób starszych dodatkowe powikłania oraz absencję w pracy, koszty sięgnąć mogą 13% ogólnej kwoty przeznaczonej na ubezpieczenie zdrowotne - wynika z wyliczeń Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

W naszym mieście z podobną inicjatywą w marcu tego roku wyszedł radny Paweł Grabek, który zaproponował uchwalenie programu zdrowotnego w zakresie szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Miasta Chojnowa z grupy szczególnego ryzyka (osób od 60 roku życia). Zaproponowany program zakładał nie tylko realizację szczepień ochronnych, ale także rozdawnictwo materiałów edukacyjnych oraz stworzenie optymalnych warunków do wykonania szczepień - W moim przekonaniu takie działania ochroniłyby starsze osoby przed niebezpiecznymi powikłaniami tej choroby, oraz zmniejszyłyby kolejki u lekarza w okresie zachorowań - zaznaczył autor propozycji.

Zobacz również: Propozycja darmowych szczepień przeciw grypie dla chojnowian po 60. roku życia

źródło: TVRegionalna


Komentarze

Dobry pomysł brawo dla SLD jak i dla Radnego Grabka!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.