Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Mieszkasz na wsi? Policja przestrzega przed zagrożeniami

Autor admin
Data utworzenia: 08 sierpień 2017, 09:44 Wszystkich komentarzy: 0


Mieszkasz na wsi? Policja przestrzega przed zagrożeniami

Średnio około 300 wypadków przy pracach rolniczych kończy się śmiercią poszkodowanych! To więcej niż w innych działach gospodarki. Policja przestrzega przed zagrożeniami.

- Wypadki przy pracy w rolnictwie zdarzają się częściej niż w innych działach gospodarki. Średnio około 300 wypadków kończy się śmiercią poszkodowanych. To tak, jakby co roku w kraju ginęła jedna przeciętnej wielkości wieś - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji - Pamiętajmy, że najważniejszy jest własny dobry przykład. Pracując rozważnie, przestrzegając zasad bezpieczeństwa i higieny pracy chronimy nie tylko swoje życie i zdrowie, ale uczymy tych zasad własne dzieci. One uważnie nas obserwują i naśladują. Często zdarza się, że dzieci już w wieku przedszkolnym potrafią uruchamiać maszyny rolnicze. Niedopuszczalne jest żeby je obsługiwały, ponieważ przy pracach w gospodarstwie nietrudno o nieszczęście. Przyczyną tych wypadków jest brak wyobraźni, doświadczenia oraz fakt, że dzieci nie potrafią właściwie ocenić niebezpieczeństwa oraz przewidzieć skutków takich poczynań.

Legnicka policja informuje, jak uniknąć zagrożeń:

- Nie zezwalajmy dzieciom na wykonywanie niebezpiecznych prac polowych.

- Nie pozostawiajmy małych dzieci bez opieki dorosłych.

- Nie pozostawiajmy niebezpiecznych narzędzi w miejscach, gdzie mogą stanowić zagrożenie dla dziecka.

- W obejściu powinno być wydzielone miejsce, w którym dzieci mogłyby bawić się. Miejsce to winno być odgrodzone wysoką siatką od części roboczej podwórka, po którym chodzą zwierzęta i poruszają się maszyny rolnicze.

- Nie wolno dziecku przebywać w odległości mniejszej niż 50 m od pracującej maszyny rolniczej.

- Nie prośmy dzieci o pomoc przy pracach ze szkodliwymi substancjami chemicznymi takimi jak pestycydy, nawozy, paliwa, rozpuszczalniki, smary, smoły.

- Każdorazowe uruchomienie kombajnu czy ciągnika poprzedź sygnałem dźwiękowym, a wcześniej upewnij się czy w sąsiedztwie pracującej maszyny nie przebywają osoby nieuprawnione, np. bawiące się dzieci!

- Nie każdy, zwłaszcza osoby starsze i dzieci, powinien pracować na wysokości, np. na przyczepie przy załadunku, przy układaniu słomy na stogach i na poddaszach!

- Nie przewoź nikogo na załadowanych wozach i przyczepach!

- W stanie nietrzeźwym nie podejmuj żadnej pracy; nie pozwalaj, by inni to czynili!

- Nie pozwalajmy dziecku na obsługę ciągników i maszyn rolniczych!


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.