Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica Cuprum

Międzynarodowy pościg zakończony w Chojnowie

Author: Kasia_
Creation date: 01 August 2017, 07:45 All comments: 0


Międzynarodowy pościg zakończony w Chojnowie

Pościg transgraniczny za VW Transporterem rozpoczął się na terenie Niemiec, gdy kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Jak się później okazało, 33-latek, będący pod wpływem metamfetaminy, uciekał skradzionym samochodem.

Pościg kontynuowano na terenie Polski autostradą A4. Kierowca wielokrotnie łamał przepisy i stwarzał bardzo duże zagrożenie na drodze.

Rozpoczęty w Niemczech pościg, kontynuowany był na terenie Polski. Pojazd z bardzo dużą prędkością zmierzał z Olszyny w kierunku Wrocławia. Legniccy policjanci, którzy wjeżdżali na A4 żeby przyłączyć się do pościgu, zostali niemal staranowani przez uciekającego kierowcę. Pojazd stanowił poważne zagrożenie na drodze – jechał z bardzo dużą prędkością i uszkodził kilka pojazdów.

33-latek, chcąc zgubić policyjny pościg, skręcił nagle w zjazd z autostrady na Chojnów. Podczas manewru skręcania stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery, wydostał się z pojazdu i zaczął uciekać pieszo.

Zdążył przebiec zaledwie kilkanaście metrów, gdy zatrzymali go policjanci i funkcjonariusze straży granicznej.

Uciekinierem okazał się być 33-letni mieszkaniec Legnicy. Pojazd, którym uciekał, został skradziony w nocy na terenie Niemiec. Funkcjonariusze z uwagi na irracjonalne zachowanie się kierującego przebadali go narkotesterem, który potwierdził ich przypuszczenia. Test pokazał wynik pozytywny na zawartość metamfetaminy w organizmie 33-latka. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a odzyskany samochód zabezpieczony – powiedziała Jagoda Ekiert z legnickiej Policji.

Sąd zastosował wobec 33-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Obecnie trwa śledztwo wyjaśniające okoliczności kradzieży auta. Mieszkaniec Legnicy odpowie również za wszystkie pozostałe wykroczenia: niezatrzymanie się do kontroli, jazdę pod wpływem środków odurzających oraz spowodowanie kolizji drogowej.fot. KMP Legnica


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform