Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Pora na Klub Seniora w Chojnowie

Autor Kasia_
Data utworzenia: 18 lipiec 2017, 13:09 Wszystkich komentarzy: 0


Pora na Klub Seniora w Chojnowie

Od lipca do listopada tego roku w naszym mieście działał będzie Klub Seniora. Jego uczestnicy wezmą udział m.in. w licznych warsztatach artystycznych, wycieczkach integracyjnych oraz zajęciach edukacyjnych i rozwijających talenty. Klub Seniora stworzony został z myślą o mieszkańcach Chojnowa w wieku 60+. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oraz wzięcia udziału w projekcie.

Z początkiem lipca bieżącego roku na terenie naszego miasta rozpoczęto realizację projektu, który otrzymał wsparcie w ramach programu „Działaj Lokalnie” – jaki na naszym terenie zorganizowała Fundacja „Wrzosowa Kraina”. Projekt ten jest efektem starań i wspólnych wysiłków trojga mieszkańców Chojnowa, którym zależy na integracji i aktywizacji środowiska chojnowskich seniorów. To Łukasz Żuber, który napisał wniosek o dotację, oraz Maria Steć i Teresa Niwińska, które z zaangażowaniem wspierają realizację projektu i utworzenie Klubu. „Inicjatywa międzypokoleniowa” postawiła sobie za cel, aby utworzyć przyjazne miejsce w przestrzeni miasta, w którym osoby nieaktywne już zawodowo, mające wiele wolnego czasu, mogły się spotkać i w atrakcyjny sposób spędzić wspólnie czas.

Projekt „Pora na Klub Seniora” adresowany jest do osób w wieku 60 lat i więcej oraz mieszkających na terenie miasta. Głównym celem projektu jest aktywizacja, integracja i edukacja środowiska osób starszych w Chojnowie. Aby to osiągnąć, utworzono Klub, dla którego zaplanowano ofertę warsztatów, zajęć i spotkań. Uczestnictwo w Klubie Seniora będzie okazją do rozwoju swoich pasji i otwierania się na nowe doświadczenia. Będzie to wyjątkowe miejsce, które pozwoli skutecznie integrować i aktywizować mieszkańców do działania na rzecz celów o charakterze dobra wspólnego. Klub Seniora będzie miejscem otwartym dla wszystkich osób, które chcą aktywnie działać i kreatywnie spędzić czas.

Już niedługo rozpoczną się pierwsze wydarzenia, które pozwolą uczestnikom Klubu lepiej się poznać oraz poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. W ramach projektu, Klub Seniora w okresie od lipca do listopada 2017 roku zorganizuje m.in.:


  1. Wycieczkę do Wrzosowej Chaty w Borówkach, gdzie uczestnicy będą mogli wziąć udział w inspirujących warsztatach zielarskich.

  1. Warsztaty rękodzielnicze, których tematem będzie m.in. florystyka, decoupage, filcowanie, wspólne szydełkowanie oraz inne wymyślone przez uczestników zajęcia.

  1. Zajęcia komputerowe, aby seniorzy mogli odważnie zasiąść do komputera i bez problemu poradzić sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi dzisiejszy świat.

  1. Wyprawę na wrzosowiska w okolice Przemkowa - będzie to piesza wędrówka z przewodnikiem po wyjątkowych przyrodniczych zakątkach Wrzosowej Krainy.

  1. Zabawę andrzejkową na zakończenie projektu, która podsumuje to co się w jego trakcie wydarzyło.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w spotkaniach i zajęciach organizowanych przez Klub Seniora mogą już teraz zgłosić się i zapisać. Należy zrobić to osobiście w każdą środę lub czwartek w Domu Schrama od godziny 10.00 do 13.00. W tym właśnie czasie koordynatorzy projektu i członkowie Klubu obecni są na miejscu i przyjmują zgłoszenia.

Dzięki współpracy i wsparciu ze strony Urzędu Miasta w Chojnowie oraz Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, na czas trwania projektu Klub Seniora swoją siedzibę będzie miał w Domu Schrama. Tu też organizowana będzie większość spotkań i zajęć dla klubowiczów.

Liczba miejsc na poszczególne wydarzenia organizowane w ramach projektu jest ograniczona, dlatego też decydować będzie kolejność zgłoszeń. W tym celu należy wypełnić i dostarczyć do siedziby Klubu specjalnie przygotowany formularz zgłoszeniowy, który można pobrać poniżej lub otrzymać na miejscu w Klubie. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Projekt „Pora na Klub Seniora” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X”, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie - Fundację „Wrzosowa Kraina”.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.