Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Podsumowanie akcji „Prędkość” – policyjne statystyki z minionego weekendu

Autor Kasia_
Data utworzenia: 18 lipiec 2017, 09:59 Wszystkich komentarzy: 0


Podsumowanie akcji „Prędkość” – policyjne statystyki z minionego weekendu

W piątek informowaliśmy o weekendowej akcji policyjnej „Prędkość” (klik), która miała miejsce na terenie powiatu legnickiego. Zobacz policyjne statystyki.

14-17 lipca na drogach powiatu legnickiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przeprowadzili wzmożone działania kontrolne pod kątem przestrzegania ograniczeń prędkości.

Przez te 3 dni policjanci zatrzymali aż 11 praw jazdy za nadmierne przekroczenie prędkości (co najmniej o 51 km) w terenie zabudowanym.

Akcja „Prędkość” była skierowana do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, często niedostosowane do warunków panujących na drodze, którzy ignorują ograniczenia prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym.

Podczas akcji policjanci kontrolowali nie tylko prędkość, ale również trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów.

Codziennie na terenie powiatu legnickiego dochodzi do zdarzeń drogowych. Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów, czy licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. Niestety, widząc tragiczne skutki zdarzeń drogowych często potwierdza się zasada, że pośpiech jest złym doradcą – mówi
sierż. sztab. Jagoda Ekiert.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.