Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Stłuczka w Białej. Mieszkańcy skarżą się na notoryczne łamanie przepisów

Author: admin
Creation date: 17 July 2017, 14:48 All comments: 5


Stłuczka w Białej. Mieszkańcy skarżą się na notoryczne łamanie przepisów

Skrzyżowanie - wydawałoby się - jak każde inne. Wyróżnia się jednak bardzo dużą liczbą niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Mowa tu o zjeździe do Kolonii Biała z drogi wojewódzkiej nr 335 łączącej Chojnów z Lubinem.

Do jednego z wielu zdarzeń drogowych w tym miejscu doszło dzisiaj w godzinach porannych. W zderzeniu udział brały trzy samochody - dwa pierwsze zatrzymały się przed skrzyżowaniem, trzeci nie zdołał i uderzył w pozostałe. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, obyło się również bez blokady drogi.

Dzisiaj na szczęście obyło się bez rannych; jednak czy będzie tak następnym razem?

- Regularnie dochodzi w tym miejscu do łamania przepisów. Łamią je zarówno osoby próbujące skręcać w stronę Białej i wymuszające pierwszeństwo jak i skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy, którym zdarzają się próby wyprzedzania samochodów skręcających w lewo - zwraca uwagę jeden z naszych czytelników.

Przypominamy, że kierowca mający zamiar wyprzedzić inny pojazd jest zobowiązany do upewnienia się, czy kierujący pojazdem wyprzedzanym nie sygnalizuje zamiaru zmiany pasa ruchu, zmiany kierunku jazdy czy też zamiaru wyprzedzania innego pojazdu. Musi również sprawdzić, czy jadący za nim nie zasygnalizował lub już nie rozpoczął manewru wyprzedzania.

W tym przypadku jednak nie ma mowy o wyprzedzaniu nawet w sytuacji, gdy pojazd przed nami nie sygnalizuje zamiaru skrętu - na tym odcinku obowiązuje bowiem zakaz wyprzedzania.


Comments

Na zdjęciu jest znak Biała 2km a w rzeczywistości jest to max 20m
Za skrzyżowaniem powinien stać znak teren zabudowany D-42/D-43 i znak E17a z napisem "Biała"
Jest to bardzo mylące
report comment
Znak teren zabudowany jest już chyba ponad tydzień. Dobrze by było gdyby linia zakaz wyprzedzania rozpoczynał się już obok energetyki a nie dopiero przy zjeździe (jak obecnie).
report comment
Tym razem nikt nikogo nie wyprzedzal tylko pewna Pani w ostatniej chwili zdecydowala ze bedzie skrecac i raptopnie przychamowalo prawie stajac i zolwim tempem zaczela skrecac w lewo nie wlaczajac przy tym kierunkowskazu wczesnie ani podczas skretu. A przez nasze wspaniale prawo i przepisy zostal nie slusznie ukarany jeden z uczestnikow ale coz mamy takie doskonale przepisy w naszym kraju ze karani sa czasami ci co nie powinni a winowajcy uchodzi to na sucho.
report comment
Przyjmując to spostrzeżenie i że tak było to i tak nie zmienia faktu że winę ponosi pojazd który nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.Kierunkowskaz również nie ma znaczenia bo zakładając że poprzedzający pojazd najzwyczajniej w świecie zatrzymał się to jadący za nim ma zachować bezpieczny odstęp a skoro wjechał w niego to oznacza że go nie zachował.
report comment
sawa assa a co to jest teren zabudowany bo nie kojarzę takiej definicji z ustawy prawo o ruchu drogowym
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.