Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Dzikie wysypiska na obszarach wiejskich - winni mieszkańcy Chojnowa?

Autor admin
Data utworzenia: 14 lipiec 2017, 13:36 Wszystkich komentarzy: 2


Dzikie wysypiska na obszarach wiejskich - winni mieszkańcy Chojnowa?

Gmina wiejska Chojnów od wielu lat zmaga się z problemem dzikich wysypisk. Czy są to jednak odpady mieszkańców gminy Chojnów? W taki stan rzeczy powątpiewa radny Ryszard Tajchman, wskazując, że zdecydowana większość dzikich wysypisk powstaje w bliskim sąsiedztwie miasta. Czy mieszańcy Chojnowa rzeczywiście wywożą śmieci do swoich sąsiadów?

Wypowiedź radnego Ryszarda Tajchmana podczas majowej sesji Rady Gminy przybrała formę apelu do mieszkańców Chojnowa - Macie swoje kubły, macie swoje kontenery, macie też w dawnej gazowni miejski PSZOK. Proszę Was, nie róbcie takich rzeczy. Nie podrzucajcie kukułczych jaj swoim sąsiadom z gminy.

Radny z Konradówki swoje przypuszczenia argumentuje lokalizacją dzikich wysypisk.

- Gdzie są zlokalizowane te wysypiska? Na obrzeżach miasta Chojnowa. Nie sądzę by mieszkańcy gminy przyjeżdżali na rogatki Chojnowa i wysypywali te śmieci. Raczej, wszystko na to wskazuje, że mieszkańcy Chojnowa wywożą te śmieci na wioskę. Śmieci widać w Jerzmanowicach, w Konradówce, w Budziwojowie, w Gołaczowie. We wszystkich przymiejskich miejscowościach ten problem jest bardzo zauważalny.


Gmina walczy z problemem

Niezależnie, kto jest winny powstawaniu dzikich wysypisk, gmina pozostaje z problemem, z którym stara się walczyć i w miarę możliwości likwidować takie miejsca.

Okazuje się, że powstawaniu dzikich wysypisk często winne są również firmy zajmujące się wywozem odpadów.

W ramach monitoringu prawidłowego realizowania wywozu odpadów zastosowane zostały systemy GPS, oraz monitoring 360 stopni w samochodach. Obserwowanie pojazdów wywożących odpady pozwala zapobiegać ewentualnemu pozbywaniu się odpadów przez firmę w niedozwolonych miejscach.

Jak zaznacza Radosław Lipa - Inspektor ds. ochrony środowiska i gospodarki odpadami w Urzędzie Gminy Chojnów, przed powstaniem systemu monitoringu, firmy wywożące śmierci, w ramach oszczędności często wywoziły odpady np. do lasu. System monitoringu pozwala także na rejestrowanie w których miejscowościach odpady nie zostały odebrane zgodnie z harmonogramem.


Komentarze

Winny jest tylko i wyłącznie Serkies zamykając wysypisko śmieci, odkąd je zamknął te dzikie wysypy mnożą się na potęgę. Trzeba dodać że jest z tego bardzo dumny jaki jego eksperci chwalą się tym że zamknęli wysypisko że nawet inne gminy gratulowały im pomysłu. Coś dodać, komentarz chyba zbędny..
zgłoś komentarz
Wszystkie posegregowane śmieci można wywieźć na ul Kraszewskiego,to co ma do tego zamknięcie przepełnionego wysypisksa.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.