Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Niedźwiedzice: Bociany w walce o ład i porządek na posesjach

Autor admin
Data utworzenia: 13 lipiec 2017, 14:43 Wszystkich komentarzy: 0


Niedźwiedzice: Bociany w walce o ład i porządek na posesjach

Do dnia jutrzejszego Urząd Gminy Chojnów przyjmuje zgłoszenia od osób, chcących wziąć udział w konkursie "Bocianie Gniazdko", którego celem jest wybór najestetyczniejszej bocianiej posesji w Niedźwiedzicach.

Konkurs zorganizowany przez Wójta Gminy Chojnów, Sołtysa i Samorząd Sołectwa Niedźwiedzice oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice ma na celu zachęcić mieszkańców Niedźwiedzic do poprawy estetyki własnych posesji.

W konkursie udział może wziąć każdy mieszkaniec Niedźwiedzic. Osoby, które wyrażą chęć udziału w najbliższych dniach odwiedzi komisja konkursowa powołana przez Urząd Gminy Chojnów. Komisja oceniać będzie: ład i porządek posesji, ogólne wrażenie estetyczne dotyczące posesji, akcent bociani w aranżacji oraz zaangażowanie i wkład pracy własnej.

W skład komisji konkursowej wejdą przedstawiciele Urzędu Gminy Chojnów oraz Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Od kilku lat Niedźwiedzice promują się jako Wieś Bociana. Zdaniem organizatorów, konkurs może przyczynić się do identyfikacji mieszkańców z inicjatywą wsi tematycznej; z pewnością przyczyni się także do aktywizacji środowiska i popularyzacji pozytywnych efektów estetycznego zagospodarowania przestrzeni. Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody i dyplomy uznania.

Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie lub osobiście w Urzędzie Gminy Chojnów, pok. nr 306, tel. (76) 81 88 502 wew. 35 do dnia 14 lipca.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.