Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Zagłębie Lubin w Gimnazjum nr 1 w Chojnowie!

Autor admin
Data utworzenia: 16 luty 2012, 15:50 Wszystkich komentarzy: 4


Zagłębie Lubin w Gimnazjum nr 1 w Chojnowie!

Wczorajszy dzień dla najmłodszych fanów Zagłębia Lubin, których w naszym mieście nie brakuje, urósł do rangi święta. Otóż dzięki współpracy KS Chojnowianki i Gimnazjum nr 1 w Chojnowie do szkoły przy Pl. Reymonta 1 przyjechał piłkarz „Miedziowych”- Costa Nhamoinesu!

Sala sportowa, w której odbyć miało się spotkanie przyozdobiona była barwami Zagłębia. Uczniowie w pomarańczowych koszulkach, na oknie wielka flaga ukazująca miłość kibiców z Chojnowa do lubińskiego klubu – radość ze spotkania była w każdym miejscu widoczna.


Spotkanie zaplanowano na godzinę 13:30. W związku z trudnymi warunkami na drogach spodziewać się można było lekkiej „obsuwy”. Tuż po tym jak p. Andrzej Tracz informował niecierpliwych kibiców, że Zagłębie kontaktowało się ze szkołą i przepraszało, za lekkie spóźnienie w drzwiach sali sportowej stanął obrońca „Miedziowych” - Costa Nhamoinesu.

Na twarzach przybyłych młodych kibiców zespołu z Lubina bez problemu zauważyć można było ogromny uśmiech, brawom nie było końca. Czarnoskóry piłkarz, który przybył do Chojnowa w asyście kamerzysty i animatora spotkania z biura prasowego KGHM wywołał we wszystkich bardzo pozytywne emocje. Szeroko uśmiechnięty, życzliwy, mówiący łamaną polszczyzną piłkarz bez problemu zdobył serca młodych fanów futbolu.W spotkaniu uczestniczyła również pani dyrektor Gimnazjum nr 1 - Elżbieta Fałat oraz pani prezes Chojnowianki – Małgorzata Członka. Jak się później okazało ich obecność nie była przypadkowa.

Po ciepłym przywitaniu zawodnika Zagłębia przyszła pora na grad pytań z widowni jakie spływały na Costę. Obecni mogli dowiedzieć się m.in. jaki jest ulubiony klub piłkarza, od jak dawna gra w piłkę, dlaczego wybrał grę w lubińskim klubie, a nawet poznać kilka osobistych sekretów – czy ma dziewczynę, jaki zawód by wybrał gdyby nie był piłkarzem oraz poznać odpowiedź na pytanie „czy mieszka w domku jednorodzinnym”.wink


Aby wszyscy uczestnicy spotkania z chęcią brali udział w dyskusji klub z Lubina przygotował dla fanów piłki nożnej kilka konkursów i zabaw, a dla ich uczestników wiele niespodzianek i prezentów. Dzięki prawidłowym odpowiedziom na pytania wygrać można było piłki do z podpisami zawodników Zagłębia, vouchery czy koszulkę. Wystarczyło znać odpowiedzi na pytania o „Miedziowych” oraz celnie rzucać do kosza.

W trakcie spotkania każdy mógł również podejść do stolika gdzie siedział Costa Nhamoinesu – poprosić o autograf, chwilkę porozmawiać, zrobić pamiątkowe zdjęcie. Przybyły piłkarz bardzo chętnie rozmawiał z kibicami, udzielał im rad i wskazówek oraz zachęcał do uprawiania przeróżnych sportów i czytania książek.Gdy spotkanie powoli zbliżało się do końca jeden z organizatorów ogłosił, że nastąpi teraz bardzo ważny moment dla szkoły. Pani dyrektor Gimnazjum nr 1 i pani prezes Chojnowianki podpisały porozumienie, na mocy którego od przyszłego roku w szkole zacznie działać klasa sportowa. Najlepsi uczniowie 6 klas szkół podstawowych wyłonieni w testach, które odbędą się niebawem, będą mogli uczęszczać na lekcje do klasy, w której główny nacisk położony zostanie na rozwój sportowy ucznia. Więcej szczegółów na ten temat niebawem na łamach Portalu CHOJNOW.PLA gdy wszyscy uczniowie opuścili już salę Gimnazjum nr 1 piłkarz Zagłębia został jeszcze na kilka chwil by porozmawiać z najmłodszymi zawodnikami „Chojnowianki”, udzielić im pomocnych rad i zrobić pamiątkowe zdjęcia do albumu klubu.

Wszyscy uczestnicy spotkania bardzo miło wspominać będą wczorajszy dzień. Mimo obecności tylko jednego zawodnika „Miedziowych” kibice z radością wspominać będą tę środę, nie tylko ze względu na otrzymane niespodzianki.

Gratulujemy klubowi KS Chojnowianka i Gimnazjum nr 1 w Chojnowie wspaniałej organizacji spotkania, a klubowi z Lubina dziękujemy za miło spędzony czas.Komentarze

A miał być trener i inni zawodnicy?
zgłoś komentarz
No niestety przyjechał tylko Costa, reszta zawodników zmuszona była trenować i trzymać formę:) Trener również nie dotarł. Mimo wszytko zabawa była fajna, pojawiło się dużo gadżetów w postaci piłek itp. Młodzież była zadowolona. Cała impreza przebiegła w bardzo przyjemnej atmosferze.
zgłoś komentarz
i oby więcej takich spotkań było w Chojnowie,a może latem udało by sie załatwic jakis mecz towarzyski pomiędzy Chojnowianką a Zagłębiem:):):)zawsze to jakieś wydarzenie by było dla naszego miasta w którym i tak nic sie nie dzieje.
zgłoś komentarz
Świetne spotkanie dla młodzieży. Masz rację krasnal, oby takich więcej. Klasa sportowa to dobry pomysł, kiedyś w Gimnazjum nr 1 były klasy sportowe o profilu piłka ręczna. Pozdrawiam.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform