Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Drogowe inwestycje w gminie Chojnów

Autor admin
Data utworzenia: 13 lipiec 2017, 13:18 Wszystkich komentarzy: 0


Drogowe inwestycje w gminie Chojnów

Mała zmiana w Jerzmanowicach, duża w Witkowie oraz projekty dla Krzywej i Biskupina. Poznaj aktualne plany dotyczące dróg powiatowych i gminnych na terenie gminy wiejskiej Chojnów.

O remoncie drogi powiatowej w Witkowie informowaliśmy już w kwietniu. Inwestycja, którą finansowo wsparła gmina Chojnów zakłada całkowitą przebudowę drogi powiatowej nr 2220 D w miejscowości Witków. Plany są jednak większe - zarząd powiatu chce, by w przyszłości nowa asfaltowa droga połączyła Groble z drogą krajową nr 94 w Jerzmanowicach.

Zobacz również: Gmina wspiera finansowo powiat - skorzystają na tym mieszkańcy Witkowa

Podczas gdy na remont w Witkowie musimy jeszcze poczekać - w Jerzmanowicach doszło już do zniwelowania załamania, jakie powstało tam w sąsiedztwie przystanku. Zmiana niewielka, jednak z pewnością cieszy wszystkich podróżujących tą drogą - szczególnie tych, którym zdarzyło się już w tym miejscu uszkodzić samochód.

Stan dróg powiatowych na terenie powiatu legnickiego nie jest dobry - w porównaniu do sąsiednich samorządów wypadamy wręcz fatalnie; by się o tym przekonać wystarczy odwiedzić np. gminę Zagrodno (powiat złotoryjski) czy gminę Gromadka (powiat bolesławiecki). Cieszy więc każda, nawet najmniejsza zmiana.

Drogi powiatowe to jednak nie wszystko - Gmina Chojnów na swój celownik wzięła dwie drogi gminne.


Powody do radości mogą mieć mieszkańcy Krzywej nr 93. Trwa właśnie przetarg nieograniczony na przebudowę nawierzchni drogi dojazdowej. Planowana przebudowa zakłada wymianę nawierzchni z nieutwardzonej na nawierzchnię bitumiczną oraz wymianę zniszczonego przepustu na nowy. W ramach prac wymieniona zostanie konstrukcja jezdni, poboczy, zjazdów na działki, posesje oraz zjazdy na drogi gminne.

Równolegle trwa przetarg nieograniczony na przebudowę nawierzchni drogi gminnej w Biskupinie - mowa tu o fragmencie drogi, łączącej Biskupin z Jerzmanowicami i Czernikowicami. Droga pełni charakter dojazdowy do pól uprawnych oraz usprawnia komunikację pomiędzy wyżej wymienionymi miejscowościami. Plan przebudowy zakłada budowę nowej nawierzchni z masy bitumicznej, o szerokości 2,5 m wraz z poboczem z kruszywa kamiennego o szerokości 0,75 m.


Załamanie w Jerzmanowicach to już przeszłość


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.