Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Z dalekiej Brazylii do Przedszkola nr 3

Autor admin
Data utworzenia: 11 lipiec 2017, 11:35 Wszystkich komentarzy: 0


Z dalekiej Brazylii do Przedszkola nr 3

11 lipca w naszym mieście gościła Eliza Piotrowska - znana autorka książek dla dzieci, ilustratorka, poetka oraz krytyk sztuki. Zgodnie z planem spotkała się z chojnowskimi przedszkolakami.

Eliza Piotrowska do Chojnowa przybyła z Brazylii, gdzie mieszka od 2011 roku. Spotkanie planowo odbyć miało się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, silne opady deszczu zmusiły jednak organizatorów do przeniesienia wydarzenia do budynku Przedszkola Miejskiego nr 3.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Od bajki do bajki”, który stanowi cykl przedsięwzięć promujących polską literaturę dla dzieci. Projekt jest skierowany do dzieci, ma pobudzać i rozwijać zainteresowania czytelnicze oraz aktywność twórczą w oparciu o literaturę. Program realizowany jest w szerokiej współpracy z lokalnymi placówkami opiekuńczo-wychowawczymi, edukacyjnymi i kulturalnymi.

Eliza Piotrowska jest absolwentką Instytutu Historii Sztuki Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie. Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów literackich i plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych.

Dla dzieci spotkanie stanowiło okazję do poznania autorki, jej dzieł oraz kulisów powstawania zarówno bajek jak i ilustracji do nich. Wydarzenie połączone zostało w kiermaszem książek Elizy Piotrowskiej.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.