Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


"Jedynka" czeka na nowy dach

Autor admin
Data utworzenia: 10 lipiec 2017, 13:58 Wszystkich komentarzy: 0


"Jedynka" czeka na nowy dach

Od niedawna chojnowskie Gimnazjum nr 2 pochwalić może się nowym dachem - wkrótce podobna inwestycja przeprowadzona zostanie również w budynku Gimnazjum nr 1.

Obiekt zaprojektowany przez architekta Petera Gadena od początku pełnił funkcję szkoły - początkowo była to szkoła katolicka, po wojnie znajdowała się tu Szkoła Podstawowa nr 1 a obecnie swoją siedzibę ma tu likwidowane Gimnazjum nr 1. Zgodnie z planami, za kilka lat do tego budynku przeniesie się Szkoła Podstawowa nr 3.

- Konstrukcyjnie obiekt nie budzi zastrzeżeń i jego stan techniczny ocenia się jako dobry. Przeprowadzenie pełnego zakresu prac remontowych dachu, pozwoli na dalsze korzystanie z obiektu - czytamy w opisie projektu.

Wymiana pokrycia dachu zakłada wykorzystanie dachówki w kolorze czerwień winna. Nie jest to jednak oryginalny kolor dachu tego obiektu, który pierwotnie, podobnie jak i sąsiedniego kościoła katolickiego był zbliżony do koloru czarnego i kontrastował z klinkierową elewacją obu budowli.

Projekt zmian został zaakceptowany przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków.

Inwestycja zakłada również: wymianę ołacenia połaci dachowych, remont orynnowania, wykonanie obróbek blacharskich gzymsów, koszy i kołnierzy kominów oraz wykonanie instalacji odgromowej.

Zamówienie powinno być wykonane w nieprzekraczalnym terminie do 31 października 2017 roku.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.