Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Brawurową jazdę zakończył na drzewie - nie poddał się jednak i uciekał przez las

Autor admin
Data utworzenia: 07 lipiec 2017, 10:09 Wszystkich komentarzy: 0


Brawurową jazdę zakończył na drzewie - nie poddał się jednak i uciekał przez las

19-letniemu mieszkańcowi Chojnowa grozi 5 lat pozbawienia wolności - wszystko za sprawą brawurowej jazdy, którą zakończył na drzewie w Biskupinie. Pasażerowie pojazdu nie poddali się jednak - rozpoczęli ucieczkę przed policją przez las.

- Do zdarzenia doszło w Goliszowie, kiedy policjanci prewencji Komisariatu w Chojnowie zauważyli pojazd jadący z nadmierną prędkością, całą szerokością drogi. Funkcjonariusze postanowili z uwagi na brawurową jazdę zatrzymać do kontroli kierującego Fiatem Bravo. Młody mężczyzna siedzący za kierownicą pojazdu wraz z pasażerami widząc radiowóz oznakowany i sygnały dawane przez funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył. Policjanci podjęli więc pościg. Kierujący pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej - informuje sierż. szt. Jagoda Ekiert w legnickiej policji -Uciekał kilka kilometrów, stwarzając swoją brawurową jazdą zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego oraz pasażerów siedzących w tym pojeździe. Chwilę później mężczyzna w miejscowości Biskupin stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Z pojazdu wybiegły cztery osoby, które zaczęły uciekać do lasu. Policjanci podjęli pościg za nimi i po kilku metrach biegu zatrzymali dwie osoby.

Z uwagi na obrażenia jakie odnieśli pasażerowie przy zderzeniu z drzewem, konieczne było wezwanie na miejsce ratowników medycznych.

- Do funkcjonariuszy podszedł leśniczy, który poinformował ich, że około 3 kilometry od miejsca zdarzenia na terenie lasu przebywają dwie osoby, które mogą mieć związek z tą sprawą. Mundurowi natychmiast udali się w wskazane miejsce, gdzie zastali kobietę i mężczyznę, którzy przyznali, że jechali w pojeździe marki Fiat Bravo - czytamy dalej w policyjnym komunikacie.

W wyniku działań podjętych przez policjantów Komisariatu Policji w Chojnowie udało się ustalić, że pojazd prowadził 19-letni mieszkaniec Chojnowa, któremu została pobrana krew celem dalszych badań na zawartość alkoholu i środków odurzających. Podejrzanemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura na wniosek policjantów zastosowała wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w kwocie 2500 zł.

Policja przypomina, że zgodnie z nowym przepisami, które weszły w życie 1 czerwca br., za popełnione przestępstwo, jakim jest nie zatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcia: KMP LegnicaKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.