Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Poznaj triumfatorów zmagań w ramach Święta Sportu i Zdrowia w Goliszowie [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 03 lipiec 2017, 13:46 Wszystkich komentarzy: 0


Poznaj triumfatorów zmagań w ramach Święta Sportu i Zdrowia w Goliszowie [ZDJĘCIA]

Rok temu w Michowie - tym razem w Goliszowie. Za nami kolejna edycja Święta Sportu i Zdrowia. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w 10 konkurencjach. Zobacz jak sobie poradzili.

Gmina Chojnów stawia sobie wiele celów - jednym z nich jest promocja sportu i zdrowego trybu życia - Gminne Święto Sportu to impreza, której już nie trzeba specjalnie reklamować. W ubiegłym roku połączyliśmy Święto Sportu ze Świętem Zdrowia. Chcemy pokazać, że sport to doskonały sposób na zdrowy styl życia. Aktywność fizyczna potrafi zastąpić wiele leków, jednak żaden lek nie zastąpi ruchu - zaznacza wójt Andrzej Pyrz.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez: Urząd Gminy Chojnów, Gminne Zrzeszenie LZS Chojnów, LZS „Mewa” Goliszów oraz Samorząd Wsi Goliszów.

Rywalizacja sportowa tego dnia rozpoczęła się od turnieju piłki nożnej chłopców rocznik 2001. W zmaganiach na boisku Mewy Goliszów równych sobie nie miał zespół Sokoła Krzywa, który w końcowej klasyfikacji pokonał drużynę Czarnych Rokitki. Na trzecim miejscu uplasowali się gospodarze, którzy wyprzedzili Płomień Michów.

Równolegle rywalizację rozpoczęli siatkarze. Ze złotymi medalami turniej zakończył zespół Zryw Stary Łom, który w finale pokonał drużynę Czarnych Rokitki. Z brązowymi medalami rywalizację zakończyli siatkarze Impetu Czernikowice.

O godzinie 14:00 przystąpiono do rywalizacji w biegach dla dzieci do lat 9. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Oliwia Godecka. Podium rywalizacji uzupełniły Ewa Chęś i Agnieszka Brzezińska. Wśród chłopców najlepszy okazał się Przemysław Rudziak. Ze srebrnym medalem zawody zakończył Paweł Kapral, natomiast z brązem Szymon Brzeziński, którego styl biegania Janusz Cygan - czuwający nad przebiegiem rywalizacji - porównał do stylu Paavo Nurmiego, legendy fińskiej lekkoatletyki. Czy w przyszłości dorówna Nurmiemu? Zobaczymy.

Kolejną konkurencją był rzut piłką lekarską. Tutaj organizatorzy zrezygnowali z podziału na kategorie wiekowe. Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn najlepsi okazali się siatkarze - Ze złotymi medalami w tej konkurencji zawody opuścili Małgorzata Światłoń oraz Przemysław Konarski. Na podium stawali także: Renata Kamińska, Olimpia Semieńczuk, Paweł Darmoros oraz Patryk Konopnicki.

Jednym z naszych narodowych sportów jest rzut beretem. Do tej konkurencji dopuszczone zostały tylko kobiety - rywalizację, z drobną pomocą porywistego wiatru wygrała Maria Niżyńska. Na podium stanęły także Joanna Semieńczuk oraz Renata Kamińska.

W tym samym czasie trwały zmagania w rodzinnych skokach na piłce - tym bardziej należy docenić zawodniczki, które startowały w obu konkurencjach. Ze złotym medalem zawody zakończył rewelacyjny duet Karolina i Anna Brzezińskie. Podium uzupełnili: Dagmara i Olimpia Semieńczuk oraz Milena i Agnieszka Szucsich.

Panowie, którzy mogli poczuć się niepocieszeni niedopuszczeniem do rywalizacji w rzucie beretem, mogli zaprezentować się w konkurencji przenoszenia walizek. Godnym następcą Mariusza Pudzianowskiego okazał się Krystian Ląd - który z dwiema walizkami o łącznej wadze 80 kilogramów przespacerował 99 metrów. Siłą równą Obeliksowi, który w młodości wpadł kotła z magicznym napojem, poszczycić mogli się również Dariusz Ulanowski oraz Ryszard Szlapiński, którzy rywalizację zakończyli kolejno na drugim i trzecim miejscu.

Jedną z ostatnich konkurencji tego dnia był bieg na dystansie 2,5 km. Wśród kobiet rywalizację na pierwszej pozycji zakończyła Agata Ciesielska, która na trasie okazała się lepsza od Klaudii Szczupaczyńskiej oraz Małgorzaty Światłoń. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Mariusz Tokarczyk. Srebrny medal powędrował do Michała Siudaka, natomiast brąz do Marcina Seweryniaka.

Nie od dzisiaj Goliszów uznawany jest za powiatową stolicę szachów. Również i podczas niedzielnego pikniku sportowego nie mogło zabraknąć tej dyscypliny. Złoty medal w tej królewskiej rywalizacji wywalczył Dariusz Rymaszewski, który w końcowej klasyfikacji okazał się lepszy od Jana Biłyka i Dariusza Gorczycy.

Gminne Święto Sportu i Zdrowia zakończyła rywalizacja piłkarska w półfinałach Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta, który - jakby to powiedział Tomasz Hajto - stanowił truskawkę na torcie całego dnia. Na gości wydarzenia czekały trzy mecze:

Czarni Rokitki vs Sokół Krzywa 0:1
Czarni Rokitki vs Mewa Goliszów 0:2
Mewa Goliszów vs Sokół Krzywa 2:2

Awans do finału turnieju uzyskał zespół gospodarzy, którzy zakończyli zmagania z jednym zwycięstwem i jednym remisem.

Jak wskazuje nazwa - Gminne Święta Sportu i Zdrowia to nie tylko sport. Odwiedzając w niedzielę Goliszów mogliśmy uzyskać także bezpłatną konsultację dietetyka, który dopowiedział, od czego najlepiej zacząć zmiany w swoim trybie życia. Wydarzeniu towarzyszył wykład Dr Marii Dziury pt. "Otyłość, cukrzyca, nadciśnienie. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także prezentacja treningu i przykładowych walk, zaprezentowana przez sekcję sportową taekwondo z Goliszowa.

Działo się sporo. Zostawiamy Was ze zdjęciami :)
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.