Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Święto Sportu i Zdrowia w Goliszowie

Autor Urząd Gminy Chojnów
Data utworzenia: 02 lipiec 2017, 09:00 Wszystkich komentarzy: 0


Święto Sportu i Zdrowia w Goliszowie

2 lipca na boisku sportowym w Goliszowie odbędzie się XIX Gminne Święto Sportu oraz Święto Zdrowia. W trakcie pikniku oprócz zmagań sportowych na gości będzie czekało wiele atrakcji związanych z promocją zdrowia. Każdy chętny będzie mógł skorzystać z bezpłatnych badań, skontrolować swoją wagę oraz porozmawiać z dietetykiem i diabetologiem.

Gminne Święto Sportu to impreza, której już nie trzeba specjalnie reklamować. W ubiegłym roku połączyliśmy Święto Sportu ze Świętem Zdrowia. Chcemy pokazać, że sport to doskonały sposób na zdrowy styl życia. Aktywność fizyczna potrafi zastąpić wiele leków, jednak żaden lek nie zastąpi ruchu. – opisuje wydarzenie Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz.

W tym roku na boisku sportowym w Goliszowie pojawi się sporo wystawców zajmujących się zdrowiem. Będzie stoisko poradni dietetycznej Freshlife24 z Polkowic, przy którym będziemy mogli poznać swoją wagę i wiek metaboliczny. Będzie można także uzyskać bezpłatną konsultację dietetyka, który dopowie, od czego najlepiej zacząć zmiany w swoim trybie życia. Dr Maria Dziura poprowadzi wykład pt. "Otyłość, cukrzyca, nadciśnienie. Czy aktywność fizyczna może pomóc?" w którym dowiemy się o tym, skąd wzięły się tzw. choroby cywilizacyjne oraz jak możemy z nimi walczyć.

Wśród propozycji sportowych nie zabraknie m. in. gier, zabaw, licznych konkursów, a także prezentacji dyscyplin sportowych. Oprócz tradycyjnych biegów dla dzieci, rzutów piłką lekarską czy rodzinnych skoków na piłce zgromadzeni będą mogli uczestniczyć w pokazie tańca brzucha. Sekcja sportowa Taekwondo z Goliszowa zaprezentuje przykładowy trening i rozegra kilka walk.

Fani oglądania sportowych rywalizacji z pewnością będą zainteresowani turniejem piłki siatkowej oraz turniejem piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Chojnów. Do zmagań staną drużyny naszej okręgówki: drużyna gospodarzy „Mewa” Goliszów, Sokół „Ur-Pal” z Krzywej oraz „Czarni” Rokitki.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.