Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Dwa dni rolniczego święta w Piotrowicach na zdjęciach i video

Autor admin
Data utworzenia: 26 czerwiec 2017, 10:46 Wszystkich komentarzy: 0


Dwa dni rolniczego święta w Piotrowicach na zdjęciach i video

Kilkaset gatunków bydła, trzody chlewnej, owiec, drobiu i innych zwierząt oraz sprzęt rolniczy mogliśmy podziwiać na Dniach Otwartych Doradztwa Rolniczego, Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych i Maszyn Rolniczych oraz Pikniku Drobiowym w miniony weekend w Piotrowicach.

- Wszyscy ludzie, którym dobro rolnictwa na terenie Dolnego Śląska i naszego kraju jest bliskie, spotykają się tu ze sobą aby poznawać nowinki techniczne, aby wymieniać ze sobą doświadczenia w trudnej pracy hodowcy i rolnika - zaznaczył wójt Andrzej Pyrz - Każdego roku celem Dni Otwartych Doradztwa Rolniczego oraz Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych jest prezentowanie hodowcom i rolnikom najnowszych rozwiązań i technologii, które ułatwiają ich codzienną, trudną pracę. Z jednej strony są to rozwiązania bardzo nowoczesne i czerpiące z najnowszych osiągnięć techniki, a z drugiej strony stworzone do pracy z naturą i z myślą o niej.

Wystawa w Piotrowicach organizowana jest przy pomocy mieszkańców naszej gminy, co stanowi powód do dumy dla lokalnego samorządu. W niedzielę - kulminacyjnym dniu imprezy mieliśmy okazję oglądać m.in. zabytkowe traktory. Zderzenie nowoczesności z tradycją stanowiło nie lada atrakcję dla odwiedzających Piotrowice.

Impreza została zorganizowana pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewody Dolnośląskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Prezydenta Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Wśród gości wydarzenia znalazł się Paweł Hreniak - wojewoda dolnośląski; nie zabrakło również przedstawicieli federacji, związków i stowarzyszeń rolniczych oraz przedstawicieli lokalnych samorządów.

W kulminacyjnym punkcie wydarzenia wręczone zostały nagrody i puchary dla hodowców najlepszych zwierząt, które przez całą niedzielę mogliśmy oglądać. Sporym zainteresowaniem cieszyły się występy w ramach dwunastej edycji Dolnośląskiego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych "Śpiewająca Wieś".

Na miejscu można było odwiedzić liczne stoiska promocyjno-handlowe, wystawę prezentującą rękodzieło artystyczne, środki ochrony roślin, pasze i artykuły do produkcji rolnej, ceramikę, wikliniarstwo, sadzonki drzew, krzewów i kwiatów, wyroby i przetwory lokalnych producentów.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.