Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Weekend spędzimy w Piotrowicach

Autor admin
Data utworzenia: 23 czerwiec 2017, 10:06 Wszystkich komentarzy: 2


Weekend spędzimy w Piotrowicach

W najbliższy weekend Piotrowice gościć będą rolników w terenu całego Dolnego Śląska. Przed nami XXII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego oraz Piknik drobiowy.

Święto dolnośląskiego rolnictwa w zespole pałacowo-parkowym w Piotrowicach to już 37-letnia tradycja. Wydarzenie organizowane w czerwcu co roku gromadzi setki wystawców i tysiące odwiedzających, którzy na dwóch tysiącach metrów kwadratowych zaprezentują ciekawe okazy zwierząt hodowlanych oraz nowości technologiczne wykorzystywane w rolnictwie.

Poza zwierzętami będzie można obejrzeć również sprzęt rolniczy oraz stoiska promocyjno-handlowe. Wystawcy zaprezentują rękodzieło artystyczne, środki ochrony roślin, pasze i artykuły do produkcji rolnej, ceramikę, wikliniarstwo, sadzonki drzew, krzewów i kwiatów, wyroby i przetwory lokalnych producentów. Do programu tegorocznego wydarzenia wpisano I Wystawę Zabytkowych Maszyn Rolniczych „Traktoriadę”.

Rolnicze święto w Piotrowicach to także Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych "Śpiewająca Wieś". Oficjalny plan imprezy publikujemy poniżej.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląska Izba Rolnicza, Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Urząd Gminy w Chojnowie a także hodowlane związki branżowe.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Dolnośląski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.Komentarze

W najbliższą niedzielę tj. 25 czerwca 2017 w Parafii pw. Sw. Apostołów Piotra i Pawla w Chojnowie o godzinie 15,00 odbędzie się I Festyn Parafiany. Serdecznie zapraszamy !!!
zgłoś komentarz
Nie spędzimy, sprzeciwiamy się trzymaniu królików w ciasnych klatkach, w upałach i nie w upałach. Przerażający spęd przerażonych zwierząt.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.