Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Dni Chojnowa 2017: Korowód Ogrodów na inaugurację [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 18 czerwiec 2017, 02:04 Wszystkich komentarzy: 0


Dni Chojnowa 2017: Korowód Ogrodów na inaugurację [ZDJĘCIA]

Żyj zgodnie z przyrodą! Czyli Korowód Ogrodów a w nim: łosie, jelenie, sarny, dziki, lisy, borsuki, kuny, jenoty, wilki i rysie. Z ptaków: kuropatwy, bażanty, dzikie kaczki, gęsi, łyski, bekasy i cietrzewie... no może trochę przesadziłem, ale jak się okazuje chojnowska flora i fauna wcale nie jest mniej okazała.

Kto by się bowiem spodziewał, że Gimnazjum nr 1 reprezentować będą biedroneczki? A na czele Szkoły Podstawowej nr 4 z dumnie podniesionymi dziobami maszerowały bociany? Miejską Bibliotekę Publiczną z kolei dzielne reprezentowały zielone żaby... I to nie wszystko.

Korowód Ogrodów to jeden z elementów realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji projekt "Żyj zgodnie z przyrodą". Zastąpił on w tym roku tradycyjny "barwny korowód". Kilka elementów pozostało jednak niezmiennych - korowód jak zawsze otwierały mażoretki z Gimnazjum nr 2 a kończyli motocykliści.

Tuż po zakończeniu korowodu, burmistrz Jan Serkies dokonał oficjalnego otwarcia Dni Chojnowa. Tym razem na scenie towarzyszyli mu samorządowcy z zaprzyjaźnionych i sąsiednich gmin: Rudi Moritz z Egelsbach (który przybył do Chojnowa na czele delegacji z naszego miasta partnerskiego), Robert Pawłowski ze Złotoryi oraz Dariusz Pawliszczy z Gromadki.

Wszystkie chojnowskie placówki, które wzięły udział w korowodzie będą mogły liczyć na specjalną nagrodę ufundowaną przez Urząd Miejski. Jak Wam się wydaje, kto zasługuje na największą? Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.