Burza pokonała Zjednoczonych Snowidza

Autor Kasia_
Data utworzenia: 14 czerwiec 2017, 07:40 Wszystkich komentarzy: 0

W niedzielne popołudnie na boisku w Gołaczowie odbył się mecz pomiędzy drużynami Burzy i Zjednoczonych Snowidza. Trzy punkty zostały w rękach gospodarzy.

W pierwszych minutach meczu przy piłce dominowali zawodnicy ze Snowidzy, co zaowocowało bramką zdobytą w 10’ po rzucie wolnym i odbiciu piłki głową przez zawodnika zjednoczonych. Po bramce Zjednoczeni jeszcze przez kilka minut utrzymywali lekką przewagę, ale dalsza część spotkania należała już do Burzy.

Wielokrotne kontry Burzy zakonczyły się uniesioną chorągiewką bocznego arbitra, który zasądził pozycję spaloną.

W 30’ spotkania na czystą pozycję wyszedł Mariusz Kądziołka, wyrównując wynik meczu na 1:1. Wynik ten utrzymał się do końca pierwszej połowy spotkania.

Bardzo wysoka temperatura dałwała się we znaki zawodnikom obu drużyn. W trakcie meczu sędzia dwukrotnie robi kilkuminutową przerwę na ochłodzenie zimną wodą udostępnioną przy lini bocznej.

Druga odsłona spotkania to zdecydowana przewaga Burzy. Choć wiele 100% sytuacji zostało niewykorzystanych, mecz zakończył się bardzo korzystnym wynikiem dla zawodników z Gołaczowa. Zaskakującym dla obrony Snowidzy rajdem po lewej stronie boiska popisał się Krzysztof Bajerski, niestety uderzona prawą nogą piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką bramki przeciwników. Podobnej sytuacji niewykorzystał Mariusz Kądziołka, który nieatakowany przez nikogo mocnym strzałem trafił w bramkarza Zjednoczonych.

Gola dającego Burzy przewagę zobył Michał Rubik, który w tym meczu zastępował kontuzjowanego w poprzednim spotkaniu Arkadiusza Szpanka. Chwilę później, po świetnie rozegranej akcji, przewagę Burzy kolejnym golem wzmocnił Mariusz Kądziołka.

Na listę strzelców wpisał się również Krzysztof Kozioł, który po indywidualnym wyjściu z połowy boiska ominął bramkarza i zdobył czwartego gola dla Burzy.

Pod koniec spotkania sędzia główny słusznie dopatrzył się faulu na zawodniku Burzy i podyktował rzut karny. Niestety Cezary Baran silnym strzałem idealnie trafił w bramkarza Snowidzy, który wybił piłkę z pola bramkowego.

W końcówce meczu Zjednoczeni przeprowadzili kontrę, która powinna była zakończyć się zdobyciem gola, jednak bramkarz Norbert Cieśla nie dał żadnych szans napastnikowi przeciwników.

Mecz zakończony wynikiem 4:1, który pozostawia lekki niedosyt z powodu niewykorzystania wielu sutuacji podbramkowych. Wygrana ze Snowidzą pozwoliła przeskoczyć o 1 punkt w tabeli Bazalt Piotrowice i obecnie Burza zajmuje 13 miejsce.

Burza Gołaczów 4–1 Zjednoczeni Snowidza

Skład Burzy: bramkarz Norbert Cieśla; Kamil Siejka, Jaroslaw Krzyształowicz, Krzysztof Bajerski, Arkadiusz Stanek, Przemysław Antosiak (83’ Maciej Fejdasz), Cezary Baran, Przemysław Gałaszkiewicz (74’ Mateusz Gładuń), Mariusz Kądziołka, Michał Rubik, Krzysztof Kozioł.

Szczegółowe informacje z meczu posiadamy dzięki uprzejmości pana Mariusza Gawrona.