Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Aktywny weekend chojnowskich taekwondoków

Autor admin
Data utworzenia: 13 czerwiec 2017, 15:31 Wszystkich komentarzy: 0


Aktywny weekend chojnowskich taekwondoków

Reprezentanci chojnowskiego klubu LMKS "SFORA" mają za sobą bardzo aktywny weekend. Spędzili go m.in. na matach Wielkopolska Cup III Turnieju o Puchar Burmistrza Kórnika w Taekwondo Olimpijskim oraz na Otwartych Mistrzostwach Opolszczyzny.

W sobotę reprezentacja LMKS "SFORA" Chojnów w składzie młodzik Michał Czatrowski, kadet Eliza Laskowska i junior Martyna Radwan, wystartowali na matach Wielkopolska Cup III Turnieju o Puchar Burmistrza Kórnika w Taekwondo Olimpijskim. Były to ostatnie rankingowe zawody z cyklu Pucharów Polski Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego przed wakacjami.

Chojnowianie rywalizowali z blisko trzystoma taekwondokami z Polski, Białorusi i Niemiec w konkurencji Kyorugi, czyli walki sportowej przy użyciu elektronicznego ochraniacza tułowia HOGO i elektronicznego kasku firmy DaeDo.

- Tego występu niestety nie możemy zaliczyć do udanych, zawodnicy odpadli w 1/8 finałów swoich kategorii wiekowo-wagowych, pokazując bardzo dużo błędów, których wcześniej nie ujawniali. Możliwe, że to zmęczenie po dość intensywnym pierwszym półroczu, gdzie dla niektórych to był 7 start w zawodach plus inne akcje, a możliwe że w nasze szeregi wdarło się rozluźnienie zbliżającymi się wakacjami. Pochwała dla nich należy się za podjęcie walki, którą toczyli do końca mimo niepowodzeń i przeszkód, a nad resztą będziemy pracować - informuje instruktor LMKS “SFORA” Chojnów.


Tego samego dnia pozostali zawodnicy SFORY zaprezentowali się podczas festynu w Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie, gdzie pod czujnym okiem Instruktorów Mariusza Sulmy i Adama Lachowskiego z zaprzyjaźnionego LMKS GLADIUS Bolesławiec, młodzi adepci demonstrowali uderzenia, kopnięcia, bloki, układy formalne, rozbicia twardych przedmiotów oraz walkę sportową i walkę na pałki.

Niedzielę chojnowscy taekwondocy spędzili w górnośląskiej Chróścinie, które gościło Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny. Impreza była skierowana dla najmłodszych reprezentantów tej dyscypliny, czyli młodzików (10-11 lat) i kadetów (12-14 lat)

- Mali i trochę więksi sportowcy konkurowali między sobą w konkurencjach sprawnościowych kopnięć na czas, w technikach specjalnych kopnięć wyskokowych, walk na pałki oraz walki sportowej z dozwolonymi kopnięciami i uderzeniami na tułów oraz punktowanymi kopnięciami na głowę. Tym razem nasi zawodnicy spisali się na medal, nawet nie na jeden, czy dwa, ale na 13 medali - podaje chojnowski klub taekwondo.

Klasyfikacja indywidualna:

Dzieci:

Sebastian Szklarz (2011) - 1. miejsce walka na pałki, 1. miejsce techniki specjalne, 3. miejsce trójbój dzieci,

Fabian Merunowicz (2010) - 1. miejsce walka na pałki, 2. miejsce trójbój dzieci,

Ziemowit Balwierz (2009) - 2. miejsce trójbój dzieci,

Franciszek Olszewski (2009) - 2. miejsce techniki specjalne, 3. miejsce trójbój dzieci,

Bartosz Dyrkacz (2009) - 3. miejsce trójbój dzieci,

Młodzik:

Martyna Merunowicz (2006) - 1. miejsce walka sportowa, 2 miejsce techniki szybkościowe,

Kadet:

Eliza Laskowska (2005) - 2. miejsce walka sportowa, 2. miejsce techniki sprawnościowe.

fot: Taekwondo ChojnówKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform