Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Międzyszkolna Gimnazjada Wioślarska 2017: Miłkowice zmasakrowały Chojnów [ZDJĘCIA/FILM]

Autor admin
Data utworzenia: 20 maj 2017, 14:05 Wszystkich komentarzy: 0


Międzyszkolna Gimnazjada Wioślarska 2017: Miłkowice zmasakrowały Chojnów [ZDJĘCIA/FILM]

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Chojnowa i Miłkowic stanęli dzisiaj rano na starcie Międzyszkolnej Gimnazjady Wioślarskiej. Gospodarzem rywalizacji na ergometrach wioślarskich jak zawsze było Gimnazjum nr 1.

Tegoroczna Międzyszkolna Gimnazjada Wioślarska wpisana została w plan organizowanego dzisiaj Dnia Partnerstwa Miast, stąd też wydarzenie poprzedziły: hymn Polski, hymn Francji, hymn Czech i... pierwsza zwrotka hymnu Niemiec. To małe faux-pas szybko jednak zakryła fantastyczna zabawa na ergometrach i moc sportowych emocji. Zarówno miniona Olimpiada Lekkoatletyczna, jak i dzisiejsza Gimnazjada Wioślarska pokazała, że piłka nożna i siatkówka wcale nie muszą być jedynymi sportami uprawianymi w szkołach.

Przejdźmy jednak do wyników.

Miłkowice wygrały zarówno rywalizację w kategorii szkół podstawowych jak i gimnazjalnych. Na przysłowiowym najwyższym stopniu podium stawały zarówno dziewczęta jak i chłopcy z tej gminy. Nasz region reprezentowali uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4, Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2.

Walka pomiędzy dwoma chojnowskimi podstawówkami okazała się bardzo wyrównana. Uczniowie tych szkół opuścili "jedynkę" zarówno z medalami srebrnymi jak i brązowymi.

Nieco inaczej przebiegła rywalizacja w kategorii gimnazjów - tutaj swoją dominację nad gośćmi z "dwójki" zaprezentowali gospodarze, kończąc zawody ze srebrnymi krążkami.

W zawodach udział wzięli także uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wszystkie osoby, które zdecydowały się stanąć do rywalizacji zostały nagrodzone medalami.

Czy dwójka będzie miała okazję zrehabilitować się za rok? Tego niestety nie wiemy, bowiem być może była to już ostatnia edycja Gimnazjady Wioślarskiej. Dyrektor Elżbieta Fałat, która nagradzała najlepszych zawodników, wyraziła jednak nadzieję na spotkanie w przyszłym roku. Miejmy nadzieję. Liczymy, że znajdą się w przyszłości kontynuatorzy wioślarskiej tradycji likwidowanego Gimnazjum nr 1 - może będzie to Szkoła Podstawowa nr 3, która już za trzy lata zajmie budynek przy placu Reymonta? Zobaczymy.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform