Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Zobacz zdjęcia z dzisiejszej szczytnej akcji na Komisariacie Policji w Chojnowie

Author: admin
Creation date: 19 May 2017, 02:17 All comments: 0


Zobacz zdjęcia z dzisiejszej szczytnej akcji na Komisariacie Policji w Chojnowie

Od 9:00 do 13:00 chojnowscy policjanci czekali na mieszkańców regionu, chcących oddać swoją krew potrzebującym. Chętnych nie brakowało. Każdy, kto tego dnia odwiedził Komisariat Policji w Chojnowie mógł liczyć na atrakcje, przygotowane przez organizatorów wydarzenia.

Jak zaznacza Iwona Król-Szymajda z legnickiej policji - Akcja poboru krwi została zainicjowana przez Dzielnicowych Komisariatu Policji w Chojnowie. Wśród osób, które zdecydowały się by oddać krew znaleźli się także funkcjonariusze.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chojnowie, członkowie klubu Oldtimer Chojnów, motocykliści, profesjonalni ratownicy, którzy zaprezentowali krótki kurs pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz przedstawiciele stowarzyszenia KRYZA z Legnicy, którzy zaprezentowali broń i przedstawili budowę poszczególnych jednostek i omówią ich specyfikę wszystkim zainteresowanym.

Zainteresowanych nie brakowało - wśród nich znalazły się osoby, które zechciały oddać krew, uczniowie z chojnowskich szkół czy przedszkolaki, dla których odwiedzenie Komisariatu Policji stanowiło niemałą przygodę.

W trakcie wydarzenia zbierane były nakrętki na rzecz chorej na porażenie dziecięce Jagody Prusik. O jej trudnych doświadczeniach informowaliśmy już w 2011 roku:

Zobacz też: "Pomaganie jest TRENDY, obojętność jest PASE."

Co zmieniło się przez ostatnie 6 lat? Poniżej prezentujemy fragment listu przygotowanego przez Jagodę i jej mamę:

Tak dużo w moim życiu się wydarzyło, że nie miałam czasu do Was napisać co i mnie. Teraz jeżdżę do szkoły w Złotoryi. Mam dużo kolegów i koleżanek oraz wspaniałe Panie, które uczą mnie mówić i pomagają lepiej funkcjonować na co dzień. Uczę się pilnie i jestem szczęśliwa, że nareszcie mogłam wyjść z domu i poznać nowych ludzi.

Po szkole mam rehabilitację z panem Łukaszem, który ostatnio bardzo mnie chwali i oboje jesteśmy zadowoleni ze współpracy. W listopadzie czekają mnie jeszcze operacje, dzięki którym będę lepiej stała i chodziła. Dlatego nadal potrzebuję Waszej pomocy, ponieważ listopad już bardzo blisko.

Jagodę wesprzeć może każdy z nas, zarówno przekazując nakrętki jak i pieniądze.

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" KRS 0000037904

Nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Jagoda Prusik - Darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.