Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Olimpiada Lekkoatletyczna 2017: Europejska rywalizacja w Chojnowie [ZDJĘCIA i WYNIKI]

Autor admin
Data utworzenia: 16 maj 2017, 23:50 Wszystkich komentarzy: 0


Olimpiada Lekkoatletyczna 2017: Europejska rywalizacja w Chojnowie [ZDJĘCIA i WYNIKI]

Młodzi sportowcy z Chojnowa, Zagrodna, Miłkowic, Krotoszyc, Antibes, Krajowy, Faro, Schwäbisch Gmünd, Campofelice di Rocella oraz Wallasey stanęli dzisiaj na starcie czwartej edycji Olimpiady Lekkoatletycznej organizowanej przez Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. Po raz pierwszy wydarzenie swoim zasięgiem przekroczyło granice Polski.

W projekcie "Erasmus + Edukacja Szkolna. Partnerstwa Strategiczne – Współpraca Szkół. 1914 – 2014. Wielka Wojna po 100 latach w oglądzie młodych Europejczyków" oprócz chojnowskiej placówki uczestniczą także: Collége Fersen z francuskiego Antibes, Liceul Charles Leugier z rumuńskiej Krajowy, Faith Temiz Llkolulu z tureckiego Samsunu, Agrupamento de Escolas de Montenegro z portugalskiego Faro, Schiller – Realschule z niemieckiej gminy Schwäbisch Gmünd, I.C. Campofelice di Roccella Collesano z włoskiego Campofelice di Rocella oraz Mosslands School z Wallasey w Wielkiej Brytanii.

Gościem specjalnym imprezy był Rafał Kubacki - wybitny polski judoka, 17-krotny mistrz Polski, mistrz Europy, dwukrotny mistrz Świata oraz olimpijczyk z Barcelony, Atlanty i Sydney. Zawodnik od urodzenia związany z Dolnym Śląskiem otworzył zmagania oraz wręczył nagrody najlepszym lekkoatletom.

Tuż po godzinie 9:00 na boisku przy ulicy Wojska Polskiego zapalony został znicz olimpijski - symbol czystości, prawdy, światła i wiedzy. Przedstawiciele poszczególnych szkół zobligowani zostali do złożenia przysięgi. Rywalizacja sportowa ograniczyła się do pięciu konkurencji - skoku w dal, pchnięcia kulą, biegu na 100 metrów, biegu na 300 (600) metrów oraz sztafety. W międzyczasie na sąsiednim placu odbyły się mistrzostwa szkoły w grillowaniu.

Zmagania sportowe rozpoczęły się od biegu na 100 metrów. Rywalizacja podzielona została na rundę eliminacyjną, półfinały i finał. Wśród dziewcząt najlepsza z czasem 14,84 okazała się Weronika Wysoczańska z Miłkowic. Podium uzupełniły Edyta Grabowska z Miłkowic i Klaudia Czernatowicz z Zagrodna. W rywalizacji chłopców równych sobie nie miał Juliusz Wisznowski z Gimnazjum w Zagrodnie, który 100 metrów przebiegł w czasie 12,81. Dalsze miejsca na podium należały do reprezentantów chojnowskiego Gimnazjum nr 1; jako drugi rywalizację zakończył Krystian Makul, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Krystian Mendel.

Kolejną konkurencją był skok w dal, którzy składał się z dwóch serii. Rywalizację dziewcząt w tej konkurencji ze złotym medalem zakończyła Daria Leszczyńska z Gimnazjum w Zagrodnie, która jako jedyna przekroczyła granicę czterech metrów. Ze srebrnym medalem zawody opuściła Magda Chadała z Gimnazjum nr 1, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Aneta Kasprzyk z Zagrodna. Rywalizację chłopców, dzięki skoku na odległość 5,04 m, zwyciężył Dawid Krakowski z "jedynki"; kolejne miejsca należały do Jakuba Brzezińskiego z Miłkowic i Macieja Słońskiego z Zagrodna.

Jedną z trudniejszych konkurencji był bieg na 300 metrów dziewcząt i 600 metrów chłopców. W rywalizacji żeńskiej najlepiej z wyzwaniem poradziła sobie Paula Bełza, reprezentantka Gimnazjum w Miłkowicach. Na drugiej pozycji wyścig zakończyła Kamila Gwóźdź z chojnowskiej "dwójki", natomiast z brązowym medalem Chojnów opuściła Wiktoria Kłacz z Zagrodna. Rywalizacja na dystansie 600 metrów wśród chłopców należała do Marcina Baranowskiego z Zagrodna; podium uzupełnili Michał Janusz z Gimnazjum nr 2 oraz Kuba Kamień z Gimnazjum nr 1.

Znacznie lepiej reprezentantom ziemi chojnowskiej poszła rywalizacja w pchnięciu kulą. Rywalizację dziewcząt w pięknym stylu wygrała Adrianna Osiadacz z Gimnazjum nr 2, która jako jedyna przekroczyła granicę 8 metrów. Kolejne miejsca na podium należały do Danuty Klimańskiej z Zagrodna oraz Kamili Gwóźdź z "dwójki". Rywalizacja chłopców zakończyła się triumfem Bartłomieja Krasowskiego, który zdobył jedyny tego dnia medal dla Gimnazjum w Krotoszycach. Podium uzupełnili Krzysztof Hołowiński z Gimnazjum nr 1 oraz Sebastian Olszewski z Miłkowic.

Ostatnią rozegraną konkurencją była sztafeta 4x200 metrów. Z dziewcząt najlepiej z wyzwaniem poradziły sobie reprezentantki Gimnazjum w Miłkowicach; kolejne miejsca zajęły uczennicy Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum z Zagrodna. Miłkowice równych sobie nie miały także w rywalizacji chłopców; tym razem ze srebrnymi medalami Chojnów opuścili młodzi biegacze z Zagrodna, natomiast na najniższym stopniu uplasowali się lekkoatlecie z Gimnazjum nr 1.

Organizatorzy wydarzenia postanowili zorganizować dodatkową sztafetę, w której zmierzyli się reprezentanci zagranicznych szkół. Tutaj najlepsi okazali się sportowcy z Portugalii. Podium uzupłnili zawodnicy ze Zjednoczonego Królestwa i Francji.

Niestety, żadnemu zawodnikowi z zagranicy nie udało się stanąć na podium rywalizacji. Blado, wśród swoich kolegów z sąsiednich gmin wypadli także młodzi sportowcy z Chojnowa i gminy Chojnów - szczególne uznanie należy się dla Dawida Krakowskiego i Adrianny Osiadacz, którzy jako jedyni wśród "naszych" stanęli na najwyższym stopniu podium. Klasyfikację medalową wygrało podobnie jak w roku poprzednim Gimnazjum w Zagrodnie. Wewnątrz chojnowską rywalizację w tym roku wygrało Gimnazjum nr 1.

Wyniki:

100 metrów - dziewczęta

1. Weronika Wysoczańska - Gimnazjum w Miłkowicach - 14,84 s
2. Edyta Grabowska - Gimnazjum w Miłkowicach - 15,00 s
3. Klaudia Czernatowicz - Gimnazjum w Zagrodnie - 15,22 s

100 metrów - chłopcy

1. Juliusz Wisznowski - Gimnazjum w Zagrodnie - 12,81 s
2. Krystian Makul - Gimnazjum nr 1 w Chojnowie - 13,16 s
3. Krystian Mendel - Gimnazjum nr 1 w Chojnowie - 13,47 s

Skok w dal - dziewczęta

1. Daria Leszczyńska - Gimnazjum w Zagrodnie - 4,16 m
2. Magda Chadała - Gimnazjum nr 1 w Chojnowie - 3,88 m
3. Aneta Kasprzyk - Gimnazjum w Zagrodnie 3,63 m

Skok w dal - chłopcy

1. Dawid Krakowski - Gimnazjum nr 1 w Chojnowie - 5,04 m
2. Jakub Brzeziński - Gimnazjum w Miłkowicach - 5,00 m
3. Maciej Słoński - Gimnazjum w Zagrodnie - 4,99 m

300 metrów - dziewczęta

1. Paula Bełza - Gimnazjum w Miłkowicach - 50,56 s
2. Kamila Gwóźdź - Gimnazjum nr 2 w Chojnowie - 52,82 s
3. Wiktoria Kłacz - Gimnazjum w Zagrodnie - 54,25 s

600 metrów - chłopcy

1. Marcin Baranowski - Gimnazjum w Zagrodnie - 106,30 s
2. Michał Janusz - Gimnazjum nr 2 w Chojnowie - 107,03 s
3. Kuba Kamień - Gimnazjum nr 1 w Chojnowie - 107,16 s

Pchnięcie kulą - dziewczęta

1. Adrianna Osiadacz - Gimnazjum nr 2 w Chojnowie - 8,80 m
2. Danuta Klimańska - Gimnazjum w Zagrodnie - 7,90 m
3. Kamila Gwóźdź - Gimnazjum nr 2 w Chojnowie - 7,70 m

Pchnięcie kulą - chłopcy

1. Bartłomiej Krasowski - Gimnazjum w Krotoszycach - 10,65 m
2. Krzysztof Hołowiński - Gimnazjum nr 1 - 10,60 m
3. Sebastian Olszewski - Gimnazjum w Miłkowicach - 10,50 m

Sztafeta 4x200 metrów - dziewczęta

1. Gimnazjum w Miłkowicach - 131,97 s
2. Gimnazjum nr 2 w Chojnowie - 137,28 s
3. Gimnazjum w Zagrodnie - 137,62 s

Sztafeta 4x200 metrów - chłopcy

1. Gimnazjum w Miłkowicach - 116,75 s
2. Gimnazjum w Zagrodnie - 116,87 s
3. Gimnazjum nr 2 w Chojnowie - 118,12 s

Klasyfikacja drużynowa:

1. Gimnazjum w Zagrodnie - 421
2. Gimnazjum nr 1 w Chojnowie - 338
3. Gimnazjum w Miłkowicach - 314
4. Gimnazjum nr 2 w Chojnowie - 290
5. Gimnazjum w Krotoszycach - 149Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.