Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza uczniów na spotkanie z Marcinem Pałaszem

Autor admin
Data utworzenia: 15 maj 2017, 13:44 Wszystkich komentarzy: 0


Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza uczniów na spotkanie z Marcinem Pałaszem

16 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem. Wydarzenie skierowane jest do uczniów klas III szkół podstawowych i odbywa się w ramach projektu „Od bajki do bajki”.

Projekt „Od bajki do bajki” to cykl przedsięwzięć promujących polską literaturę dla dzieci. Jest skierowany do dzieci, ma pobudzać i rozwijać zainteresowania czytelnicze oraz aktywność twórczą w oparciu o literaturę. Program realizowany w szerokiej współpracy z lokalnymi placówkami opiekuńczo-wychowawczymi, edukacyjnymi i kulturalnymi.

- Marcin Pałasz - pisarz dla dzieci i młodzieży, autor słuchowisk. Debiutował w 2004 r. książką „Opowieści z Krainy Potworów”. Wielokrotnie nominowany, wyróżniany i nagradzany – m.in. wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za „Wakacje w wielkim mieście” w 2007 r. i za „Wszystko zaczyna się od marzeń” w 2009 r., wyróżnienie w konkursie literackim IBBY Książka Roku 2012 oraz Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego 2013 r. za powieść „Sposób na Elfa” - informuje Miejska Biblioteka Publiczna.

Spotkanie odbędzie się 16 maja o godzinie 9:30 oraz 11:00. Podczas wydarzenia odbędzie się kiermasz książek tego autora.

To nie pierwsze spotkanie autorskie organizowane dla uczniów chojnowskich szkół podstawowych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w ostatnim czasie. W kwietniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 4 spotkały się w Miejskiej Bibliotece Publicznej z Kaliną Jerzykowską - autorką wierszy, powieści, piosenek, sztuk i scenariuszy teatralnych. Spotkanie odbyło się w związku z niedawnym konkursem czytelniczym „Widmowe przygody Koszmariusza i Horroraty”. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Przypominamy także o dzisiejszym spotkaniu autorskim z Dionisiosem Sturisem, które rozpocznie się o godzinie 18:00.

Zobacz też: Miejska Biblioteka Publiczna: Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z GrecjiKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.