Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Plac przed Domem Kultury zmieni się w parking. W końcu zyskamy chodnik

Autor admin
Data utworzenia: 15 maj 2017, 10:31 Wszystkich komentarzy: 2


Plac przed Domem Kultury zmieni się w parking. W końcu zyskamy chodnik

Kilka tygodni temu informowaliśmy Was o planach Urzędu Miejskiego w kwestii budowy nowych miejsc parkingowych w naszym mieście. Jedną z lokalizacji przeznaczoną pod parking jest plac przed Domem Kultury. Przyjrzyjmy się planom magistratu w tym miejscu.

Do 1945 roku skrzyżowanie Schützenstraße i Gartenstraße (obecnie Małachowskiego i Dąbrowskiego) zdobiła piękna narożna kamienica. Budynek nie przetrwał do naszych czasów - pozostał jednak pusty plac i nadzieja co niektórych mieszkańców Chojnowa, że znajdzie się inwestor chcący wykorzystać to miejsce zgodnie z jego historią.

Urząd Miejski zrezygnował jednak z przeznaczenia tego miejsca pod budowę mieszkaniową - na skwerze powstanie parking. Jeden z centralnych punktów miasta ciągle "zdobić" będzie wielka pusta ściana.

Decyzja Urzędu Miejskiego podyktowana jest jednak koniecznością zwiększenia w tym miejscu liczby miejsc parkingowych. O takiej potrzebie przekonują się użytkownicy budynku (zwłaszcza w czasie trwania dużych imprez), jak i mieszkańcy sąsiednich budynków, którzy nie raz byli zmuszeni przerywać ważne wydarzenia prośbą o przestawienie samochodu, tarasującego wyjazd z posesji.

Z pewnością mieszkańców Chojnowa ucieszy fakt odtworzenia chodnika w tym miejscu. Został on zlikwidowany wraz przebudową Domu Kultury. W chwili obecnej by dojść do budynku trzeba przejść przez trawnik lub manewrować między samochodami na ulicy.

Nowy parking to około 18 dodatkowych miejsc postojowych. Projekt zakłada również budowę odwodnienia.

Zobacz również: Jan Serkies: Wiemy, że powinno być więcej miejsc parkingowych i będziemy do tego dążyć


Tak miejsce to wyglądało w przeszłości...

...a tak wyglądać będzie najprawdopodobniej już za kilka miesięcy:Komentarze

Odnośnie tej pustej ściany "zdobiącej" skrzyżowanie sądzę, że super pomysłem byłoby wynajęcie artystów od murali (takie graffiti tylko bardzo artystyczne i na dużą skalę) żeby namalowali jakiś świetny obraz na tej ścianie. Tylko jeszcze nie wiem co, może np. przemysłowy boom w Chojnowie? Fabryka rękawiczek, papier, trasy kolejowe? O, coś takiego np.: http://regionwielkopolska.pl/pub/gallery/katalog_obiektow_1221/mural-galeria.jpg
zgłoś komentarz
Pomysł dobry , tylko popierać takie inicjatywy, parking jak najbardziej pasuje do tego placu. Na ścianie mural ? To też dobry pomysł.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.