Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Takiej Olimpiady Chojnów jeszcze nie widział. Międzynarodowe zmagania w PZS

Autor admin
Data utworzenia: 16 maj 2017, 19:15 Wszystkich komentarzy: 0


Takiej Olimpiady Chojnów jeszcze nie widział. Międzynarodowe zmagania w PZS

Uczniowie z chojnowskich szkół średnich i gimnazjów, goście z Zagrodna oraz reprezentanci placówek z: Francji, Rumunii, Turcji, Portugalii, Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii... Przed nami kolejna edycja Olimpiady Lekkoatletycznej Powiatowego Zespołu Szkół, tym razem na skalę międzynarodową.

Lekkoatletyka - królowa sportu. Bez niej żadne letnie igrzyska olimpijskie nie miałyby racji bytu. Od kilku lat nasz kraj staje się coraz większą potęgą w tej dziedzinie sportu. Co roku zwyciężamy w klasyfikacji medalowej mistrzostw Europy, zdobywamy coraz więcej krążków w zmaganiach na szczeblu ogólnoświatowym. Obiekty lekkoatletyczne powstają jak grzyby po deszczu, również w Chojnowie, czego przykładem jest kompleks przy stadionie Chojnowianki, czy boisko z bieżnią przy ulicy Wojska Polskiego.

Z doskonałą inicjatywą, promującą lekkoatletykę, wyszedł kilka lat temu Powiatowy Zespół Szkół. Olimpiada Lekkoatletyczna, organizowana w przyszkolnym kompleksie na Wojska Polskiego, na stałe zdążyła już wpisać się do kalendarza chojnowskich imprez sportowych. Zawody te, to przede wszystkim inicjatywa promująca myśl Pierre'a de Fredy, barona de Coubertin - ojca nowożytnego ruchu olimpijskiego, który już ponad 100 lat temu zauważył, że sport to nie tylko środek hartowania ciała, ale przede wszystkim uniwersalna metoda wychowania współczesnego człowieka w duchu pokoju.


Olimpiada Lekkoatletyczna z roku na rok rozwija się; tym razem swoim zasięgiem przekracza granicę Polski. Od 14 do 19 maja Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie gościć będzie delegacje szkół europejskich. Wizyta stanowić będzie zakończenie realizowanego w szkole projektu Erasmus + Edukacja Szkolna. Partnerstwa Strategiczne – Współpraca Szkół. 1914 – 2014. Wielka Wojna po 100 latach w oglądzie młodych Europejczyków. Oprócz chojnowskiej placówki, w projekcie uczestniczą także: Collége Fersen z francuskiego Antibes, Liceul Charles Leugier z rumuńskiej Krajowy, Faith Temiz Llkolulu z tureckiego Samsunu, Agrupamento de Escolas de Montenegro z portugalskiego Faro, Schiller – Realschule z niemieckiej gminy Schwäbisch Gmünd, I.C. Campofelice di Roccella Collesano z włoskiego Campofelice di Rocella oraz Mosslands School z Wallasey w Wielkiej Brytanii.

O wizycie zagranicznych delegacji w Chojnowie, Powiatowy Zespół Szkół informował na łamach naszego portalu już kwietniu.

Czytaj więcej: Goście z Europy zawitają do PZS w Chojnowie

Tegoroczna Olimpiada podzielona została na kilka dni. W najbliższy wtorek, 16 maja, do rywalizacji przystąpią przedstawiciele Powiatowego Zespołu Szkół, gimnazjów z Chojnowa i Zagrodna oraz delegacji z zagranicy. Na dzień następny zaplanowana została "Olimpiada Powiatowa", w której udział wezmą przedstawiciele szkół podstawowych z całego powiatu legnickiego. Na 1 czerwca zaplanowano zorganizowanie olimpiady wewnątrzszkolnej dla uczniów Powiatowego Zespołu Szkół.

Swój udział w wydarzeniu zapowiedział Rafał Kubacki - judoka, reprezentant Polski na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie, Atlancie oraz w Sydney!

Szykuje się wydarzenie na naprawdę dużą skalę! Miejmy nadzieję, że organizatorom i sportowcom dopisze pogoda. Liczymy na nowe rekordy i doskonałą zabawę sportową. Jak zawsze zmagania młodych lekkoatletów śledzić będzie portal chojnow.pl.

Przypomnijmy sobie zeszłoroczną rywalizację w ramach Olimpiady Lekkoatletycznej

Zmagania w 2016 roku otworzyli uczniowie szkół podstawowych. Honoru ziemi chojnowskiej bronili reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Szkoły Podstawowej w Rokitkach. Dzieci rywalizowały m.in. w skoki w dal, biegu na 60 metrów oraz rzucie piłką lekarską.

Pomimo trudnych warunków pogodowych rywalizację udało się doprowadzić do końca. Na listę medalistów zapisali się m.in. Oliwia Pawelec, Dominik Wierzbicki, Marcelina Szarek, Samuel Delimata, Oriana Kulpińska, Alicja Taras. Rywalizację drużynową wygrała Szkoła Podstawowa nr 4, natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Zespół Szkolno-Przedszkolny z Rokitek.


Drugiego dnia do rywalizacji przystąpili gimnazjaliści. Wśród reprezentantów naszego miasta znaleźli się uczniowie Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2. Jak doskonale wiemy - gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta; odwieczną rywalizację pomiędzy tymi dwoma chojnowskimi placówkami wygrało... Gimnazjum w Zagrodnie, które zdominowało zawody.

Gimnazjaliści rywalizowali w: pchnięciu kulą, biegu na 60 metrów, skoku w dal, biegu długim i sztafecie 4x200 m. Na listę medalistów zapisali się m.in.: Kamila Gwóźdź, Joanna Mróz, Remigiusz Pilecki, Krzysztof Kaczybura, Sebastian Karbowniczek, Justyna Dydyk, Mikołaj Mietelski, Damian Rybczyński, Kamil Tarnawski, Łukasz Mihułka, Jacek Darmoros.

Ostatni dzień to wewnętrzne zmagania uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i przedszkolaków z sąsiedniej placówki przy ulicy Wojska Polskiego. Rywalizacja tego dnia ograniczyła się do: biegu na 60 metrów, biegu na 100 metrów, skoku w dal, pchnięciu kulą oraz biegu na 400 i 800 metrów. Po złote medale tego dnia sięgnęli: Mateusz Mastalerz, Karolina Grabiec, Arkadiusz Dombrowski, Klaudia Kania, Daniel Wróblewski, Małgorzata Klatka oraz Tomasz Górak.

Za najlepszych sportowców dnia uznani zostali Małgorzata Klatka oraz Tomasz Górak.

Olimpiada Lekkoatletyczna 2016: pierwszy dzień pod znakiem deszczu

Olimpiada Lekkoatletyczna 2016: Triumf Zagrodna - trzy złota dla Anieli Michaluk

Olimpiada Lekkoatletyczna 2016: Małgorzata Klatka i Tomasz Górak najlepszymi lekkoatletami PZSKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform