Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Policjanci zatrzymali sprawcę dwóch napadów na punkty handlowe w Chojnowie

Autor admin
Data utworzenia: 08 maj 2017, 14:06 Wszystkich komentarzy: 0


Policjanci zatrzymali sprawcę dwóch napadów na punkty handlowe w Chojnowie

12 lat więzienia grozi mężczyźnie, który dokonał dwóch napadów na punkty handlowe w Chojnowie. Przestępca trafił w ręce chojnowskich policjantów; został zatrzymany w kasynie gier oddalonym o kilkaset metrów od miejsca, w którym trzy godziny wcześniej dokonał rozboju.

- W sobotę tj. 6 maja br. policjanci z Chojnowa zatrzymali sprawcę dwóch napadów. Mężczyzna, przy użyciu przedmiotu przypominającego broń w dwóch punktach handlowych na terenie Chojnowa dokonał kradzieży ponad 2 tys. złotych - informuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda z legnickiej policji - Do pierwszego zdarzenia doszło 4 maja około godziny 23.00. Zamaskowany mężczyzna wtargnął do sklepu na terenie Chojnowa i grożąc użyciem przedmiotu przypominającego broń zażądał od ekspedientki gotówki. Mężczyzna dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 1500 złotych po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Następnego dnia o tej samej porze w identyczny sposób napadł na inny punkt handlowy w Chojnowie. Tym razem mężczyzna dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie bliskiej 700 złotych.

Policjanci Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnowie od czwartku zajmowali się sprawą napadów. Wezwany na miejsce 5 maja br. przewodnik wraz z psem tropiącym z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie natychmiast rozpoczęli przeszukiwanie terenu za sprawcą rozboju. Po chwili pies podjął na miejscu zdarzenia trop i wskazał kierunek, w którym oddalił się poszukiwany mężczyzna. Policjanci szybko wytypowali miejsce, gdzie się ukrywał. Został on zatrzymany, w salonie gier oddalonym o kilkaset metrów, od miejsca gdzie dokonał napadu. Podczas przeszukania mężczyzny policjanci ujawnili przy nim narkotyki w postaci metamfetaminy. 30-letni mieszkaniec gminy Chojnów trafił prosto do policyjnego aresztu.

Na bazie zgromadzonego materiału, policjanci udowodnili zatrzymanemu mężczyźnie i popełnienie dwóch przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu oraz posiadanie narkotyków. Straty jakie spowodował szacuje się na kwotę ponad 2 tys. złotych. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.