Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Policjanci podsumowują weekend majowy. W wypadku w Rokitkach ranne zostały 3 osoby

Autor admin
Data utworzenia: 04 maj 2017, 13:31 Wszystkich komentarzy: 0


Policjanci podsumowują weekend majowy. W wypadku w Rokitkach ranne zostały 3 osoby

Ponad 180 policjantów czuwało nad bezpieczeństwem na drogach powiatu legnickiego w miniony długi weekend. Niestety, nie obyło się bez zdarzeń drogowych. W wypadku w Rokitkach ranne zostały 3 osoby.

Jak informuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda z legnickiej policji - Wypadek miał miejsce 2 maja br. około godziny 15.20 w miejscowości Rokitki. Wówczas mężczyzna kierujący samochodem mercedes jadąc od miejscowości Rokitki w kierunku Chojnowa najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze wpadł w poślizg i zatrzymał pojazd w poprzek jezdni tuż przed nadjeżdżającym z przeciwka fordem. Następnie w pojazd ford uderzył volkswagen, w którego z kolei uderzył pojazd marki audi. W wyniku tego zdarzenia 3 osoby zostały ranne. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

W ciągu weekendu policjanci na terenie powiatu legnickiego i miasta Legnicy zatrzymali łącznie 8 kierowców prowadzących po spożyciu alkoholu. Pomimo ciągłych apeli i licznych kampanii społecznych uświadamiających skutki kierowania pod wpływem alkoholu kierowcy nadal decydują się na jazdę w tym stanie.

Weekend w liczbach:

Funkcjonariusze podczas majowego weekendu wyjechali do 30 kolizji, wylegitymowali 908 osób. Łącznie nałożyli 485 mandatów na kierujących pojazdami, 42 na pieszych uczestników ruchu drogowego i 5 na pasażerów. Policjanci wystawili 203 mandaty za przekroczenie prędkości, 39 za niezapięte pasy bezpieczeństwa i 7 za nieprawidłowe wyprzedzanie oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Ponadto 95 kierowców zostało ukaranych za naruszenie przepisów wobec pieszych oraz za inne wykroczenia. Policjanci podczas weekendowych działań zatrzymali 54 dowody rejestracyjne za niesprawności techniczne pojazdów. Aż 26 pieszych zostało ukaranych za przechodzenie jezdni w miejscu niedozwolonym.

Zdjęcia: lca.plKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.