Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół rozpoczęli maturalny maraton

Autor admin
Data utworzenia: 04 maj 2017, 12:58 Wszystkich komentarzy: 0


Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół rozpoczęli maturalny maraton

Punktualnie o godzinie 9:00 maturzyści z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie przystąpili do egzaminu dojrzałości z języka polskiego.

Co znaleźli abiturienci na tegorocznych arkuszach maturalnych? "Praca - pasja czy obowiązek? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu "Ziemi, planety ludzi" Antoine'a de Saint-Exupery'ego oraz do wybranych tekstów kultury" - to tytuł jednego z zadań. Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół musieli także zmierzyć się ze znajomością "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego oraz odnieść się o tekstu dotyczącego sławy, jaką przyniosło Henrykowi Sienkiewczowi "Quo Vadis".

Większość maturzystów halę przy ulicy Matejki opuszczało z uśmiechem na ustach - niemal dla wszystkich egzamin okazał się łatwy i liczą na dobry wynik. Już jutro maturzyści przystąpią do egzaminu z matematyki. Na przyszły tydzień zaplanowano maturę z: języka angielskiego, matematyki (poziom rozszerzony), wiedzy o społeczeństwie, języka niemieckiego i biologii; w kolejnym tygodniach: historia, chemia, język rosyjski, fizyka i astronomia, język francuski, włoski, hiszpański oraz języki mniejszości narodowych.

Ogłoszenie wyników egzaminu nastąpi 30 czerwca.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.