Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Goście z Europy zawitają do PZS w Chojnowie

Autor Powiatowy Zespół Szkół
Data utworzenia: 27 kwiecień 2017, 10:18 Wszystkich komentarzy: 1


Goście z Europy zawitają do PZS w Chojnowie

W dniach od 14 do 19 maja Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie będzie gościł delegacje szkół europejskich. Wizyta odbędzie się na zakończenie realizowanego w szkole projektu Erasmus + Edukacja Szkolna. Partnerstwa Strategiczne – Współpraca Szkół. 1914 – 2014. Wielka Wojna po 100 latach w oglądzie młodych Europejczyków. Działania projektowe rozpoczęły się 1 września 2014, a ich zakończenie planowane jest na 31 sierpnia 2017 roku.Oprócz Powiatowego Zespołu Szkół w projekcie uczestniczą:

Collége Fersen, Antibes – Francja

Liceul Charles Leugier, Craiova – Rumunia

Faith Temiz Llkolulu, Samsun – Turcja

Agrupamento de Escolas de Montenegro, Faro – Portugalia

Schiller – Realschule, Schwaebisch Gmuend – Niemcy

I.C. Campofelice di Roccella Collesano, Campofelice di Rocella – Włochy

Mosslands School, Wallasey – Wielka Brytania

Rok, w którym rozpoczęliśmy nasz działania, nie był przypadkowy. Oto minęło 100 lat od wybuchu I wojny światowej, która wstrząsnęła nie tylko podwalinami cywilizacji europejskiej, ale również całego świata, wpłynęła na kształt polityki i gospodarki oraz bieg historii. Działania rocznicowe łączą się w projekcie z działaniami edukacyjnymi. Wymienione wyżej szkoły to reprezentanci krajów, które wzięły udział w tym wielkim, choć straszliwym wydarzeniu. Spotkania uczestników w różnych zakątkach Europy pozwoliły nie tylko na wzbogacenie wiedzy historycznej, ale także zaprezentowanie własnego punktu widzenia na temat Wielkiej Wojny.

Młodzież z chojnowskiego PZS miała możliwość poznania swoich rówieśników podczas licznych wyjazdów - do Rumunii, Włoch, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Portugalii. Uczestników projektu będziemy gościć w Chojnowie po raz drugi, pierwsza wizyta miał miejsce w dniach od 17 do 22 maja 2015. Takie spotkania to nie tylko okazja do podróży po Europie, ale coś znacznie ważniejszego – budowania poczucia wspólnoty i tożsamości europejskiej, poznania historii i tradycji odwiedzanych krajów, nawiązania przyjaźni, poszerzania horyzontów, nauki wzajemnego szacunku.

Wizyta naszych gości już niedługo. 14 maja rozpoczniemy od wspólnego spotkania, które będzie okazją do zaprezentowania wszystkich uczestników. Naszych przyjaciół z Europy czeka wiele atrakcji i różnorodnych działań. W Wałbrzychu zwiedzą Książ i Starą Kopalnię, w Legnicy – zamek i rynek miasta. Spotkają się z burmistrzem miasta Chojnowa, wezmą udział w warsztatach teatralnych i historycznych. Będzie coś z wiedzy o oświacie w naszym kraju - prezentacja System edukacji w Polsce, udział w lekcjach z polskimi uczniami. Historię i topografię Chojnowa poznają w trakcie gry miejskiej, po której planujemy ognisko w ogrodzie szkoły przy ul. Poźniaków. Nie wszyscy będą nocować w hotelach, gdyż nasi uczniowie zaoferowali swoim rówieśnikom gościnę w swoich domach. Takie spotkania będą okazją do nawiązania przyjaźni, a także doskonalenia umiejętności językowych.

Nie wolno zapomnieć o jeszcze o ważnej rzeczy. We wtorek, 16 maja, nasi goście wspólnie z uczniami PZS wezmą udział w Olimpiadzie Lekkoatletycznej, co roku organizowanej w naszej szkole na boisku sportowym przy ul. Wojska Polskiego. Tym razem będzie ona miała charakter międzynarodowy, obok naszych uczniów w tym święcie sportu wezmą udział uczniowie z chojnowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, uczniowie z Miłkowic i Zagrodna, a także wspomnianych szkół europejskich.

19 maja będzie dniem pożegnań. Po południu uczestnicy projektu odjadą i odlecą do swoich domów. Mamy nadzieję, że miło będą wspominać wspólnie spędzony czas. Kto wie, może zawitają jeszcze do naszego miasta?

Zapraszamy do kibicowania naszym działaniom:

- Wizyta delegacji szkół europejskich w ramach projektu Erasmus + 1914 – 2014. Wielka Wojna po 100 latach w oglądzie młodych Europejczyków: 14 – 19 maja

- Olimpiada Lekkoatletyczna – 16 maja, boisko sportowe przy ul. Wojska Polskiego

ZAPRASZAMY!!!Komentarze

Taka ciekawostka z reformy pisu w Chojnowie, pracę straci około 20% nauczycieli, jednak żaden ksiądz pracy nie straci. Syn Serkiesa ma zaklepaną pracę w sp4, Kornicka ma dług wobec burmistrza, legniczanin dostanie prace a wielu chojnowian ją straci bo nie mają tatusia burmistrza. To tyle, a pracy nie straci radny Matuszewski, ale to jasne jak słońce, ma najlepsze wykształcenie ze wszystkich wuefistów, w jego przypadku to całkowity brak wykształcenia.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform