Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Za nami Koperniki w chojnowskim LO

Autor Powiatowy Zespół Szkół
Data utworzenia: 26 kwiecień 2017, 14:35 Wszystkich komentarzy: 0


Za nami Koperniki w chojnowskim LO

25 kwietnia, w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie po raz kolejny obchodziliśmy święto szkoły – Dzień Patrona Szkoły - Mikołaja Kopernika, czyli tak zwane przez uczniów i nauczycieli Koperniki.Nazwisko patrona zobowiązuje, dlatego postanowiliśmy uczcić ten dzień w sposób naprawdę naukowy-warsztatami i wykładami na różnorodne tematy. Do uczestnictwa zaprosiliśmy nie tylko naszych uczniów, ale także chojnowskich gimnazjalistów, którzy licznie przybyli pod opieką swoich nauczycieli i wychowawców.Rozpoczęliśmy apelem, przygotowanym pod kierunkiem pani Agnieszki Robak. Mieliśmy okazję przypomnieć biografię naszego słynnego patrona, poznać fakty z jego życia – te powszechnie znane, i te nieco mniej. „Przedstawiły się” też planety naszego Układu Słonecznego, które w przyjacielskim pozdrowieniu, skierowanym do uczniów, zaprezentowały swoje pochodzenie i historię.


Nie mogło, oczywiście, zabraknąć Koperników, czyli nagród, wręczanym nauczycielom, wyłonionym w uczniowskim głosowaniu. Oto tegoroczni zwycięzcy: pani Ewa Piechna ( w kategorii Ocean Spokoju), pani Beata Majkut (Szwajcarski Zegarek), pani Agnieszka Robak (Do Rany Przyłóż), pani Izabela Banaszak (Sokoli Wzrok).

Następnie uczniowie wzięli udział w przygotowanych zajęciach. Ćwiczenia laboratoryjne poprowadziły panie Małgorzata Potaczała (z chemii - Jak chemik żongluje kolorami) oraz Beata Majkut (z biologii - Jak wyekstrahować DNA z owoców. Budowa i rola kwasów nukleinowych). Uczniowie mogli wziąć udziałw wykładach, prowadzonych przez pracowników naukowych Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, m. in. O nieodnawialnych źródłach energii: historia, zastosowanie, przyszłość, Giganci paleozoicznych lądów i mórz, Wielkie i straszne dinozaury – prawda czy fałsz? Zajęciami warsztatowymi Rozpoznawania skał i minerałów kierowali studenci Uniwersytetu.
Mamy nadzieję, a właściwie jesteśmy przekonani, że nikt się nie nudził, a wykłady i zajęcia były ciekawe. Chyba warto w ten sposób spędzać czas podczas obchodów Dnia Patrona, czyli łączyć przyjemne z pożytecznym.

Do zobaczenia za rok!
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.