Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Chojnowscy policjanci zapraszają na zbiórkę krwi

Autor admin
Data utworzenia: 15 maj 2017, 11:49 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowscy policjanci zapraszają na zbiórkę krwi

18 maja przy Komisariacie Policji w Chojnowie po raz kolejny odbędzie się akcja poboru krwi organizowana przez Komisariat Policji w Chojnowie, Rewir Dzielnicowych. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji!

To nie pierwsza tego typu akcja. W 2014 roku w mobilnym punkcie pobierania krwi, który znajdował się na parkingu przy komisariacie w ciągu pięciu godzin formularze wypełniło 36 osób z czego aż 33 osoby zostały dopuszczone do oddania krwi. Łącznie udało się zebrać prawie 15 litrów krwi. Majowa akcja to doskonała okazja do pobicia tego osiągnięcia!

Organizatorzy akcji zaplanowali także kilka atrakcji, zarówno dla dzieci jak i dla osób, które w tym dniu odwiedzą mobilny punkt poboru krwi. Siłę po utracie kilkuset ml krwi z pewnością pozwoli odzyskać grochówka przygotowana przez harcerzy, która rzecz jasna - Stanowi rozkosz dla nozdrzy, rozchodzi się po kiszkach, stawia na nogi, jest dobra dla ciała, rozjaśnia w głowie - jednym słowem dodaje krzepy!

Nasza krew może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia. Pomimo ogromnego rozwoju techniki, ciągle nie jesteśmy w stanie wytworzyć krwi poza ustrojem człowieka. Krew to najcenniejszy na świecie i niepodrabialny lek, którego nie można kupić - jego zapasy zależą od ludzi, honorowych krwiodawców - cichych bohaterów.

Akcji krwiodawstwa towarzyszyć będzie zbiórka nakrętek. Przekazanie potrzebującym niepotrzebnych nam nakrętek po napojach, detergentach czy środkach kosmetycznych to jedna z najprostszych form pomagania. W 2014 roku dzięki akcji zorganizowanej przez chojnowskich policjantów udało się pomóc cierpiącej na mózgowe porażenie dziecięce Jagodzie Prusik.

Co więcej - organizatorzy zbiórki krwi zapraszają na pokaz broni sportowej w wykonaniu przedstawicieli Stowarzyszenia KRYZA z Legnicy - organizacji o charakterze strzeleckim i kolekcjonerskim.

Dzieci obecne na wydarzeniu, będą mogły zapoznać się z pracą policjanta. Organizatorzy przygotowali liczne gadżety.

18 maja 2017 - Komisariat Policji w ChojnowieKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.