Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Budżet Obywatelski 2017: zbliżamy się do głosowania

Autor admin
Data utworzenia: 19 kwiecień 2017, 15:27 Wszystkich komentarzy: 1


Budżet Obywatelski 2017: zbliżamy się do głosowania

8 maja rusza pierwsze w historii naszego miasta głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wybrać będziemy mogli spośród czterech projektów.

Projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego składać można było do 15 marca.

W przypadku północnej części miasta pozytywnie zaopiniowany został tylko jeden projekt: Wiata przystankowa na Placu Dworcowym. Pomysł zostanie zrealizowany bez konsultacji.

Spośród projektów dla południowej części miasta pozytywnie weryfikację przeszły:

Budowa Linarium - Piramidy Wspinaczkowej
ulica: Władysława Łokietka
pomysłodawca: Paweł Grabek
wartość projektu: 77 000,00 zł

Plac zabaw
ulica: Stanisława Maczka
pomysłodawca: Andrzej Tracz
wartość projektu: 35 000,00 zł

Wymiana istniejącej instalacji oświetlenia ulicznego
ulica: Marii Skłodowskiej-Curie
pomysłodawca: Maciej Cieśla
wartość projektu: 48 000,00 zł

Wymiana nawierzchni chodnika
ulica: Sikorskiego (wzdłuż budynków 1 i 2)
pomysłodawca: Jan Skowroński
wartość projektu: 74 621,23 zł


Weryfikacji projektów dokonał zespół w skład którego weszli: Janusz Mikołajczyk - Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Danuta Wojciechowicz - Naczelnik Wydziału Gospodarki Gruntami i Ochrony Środowiska, Józef Kowalski - Inspektor ds. gospodarki komunalnej i mieszkaniowej, Marta Kasińska - Podinsp. ds. inwestycji i pozyskiwania środków pozabudżetowych, Emilia Grześkowiak - Inspektor ds. administracji i informacji publicznej oraz Waldemar Kamień - Inspektor ds. budżetu.

Warto przypomnieć również projekty, które zostały odrzucone przez komisję. Wśród nich znalazły się: Letnie zabawy taneczne pod gwiazdami na Rynku, bulwar nadrzeczny, rewitalizacja Parku Piastowskiego, rewitalizacja muszli w Parku Śródmiejskim, nowe oświetlenie na ulicy Kilińskiego i Łokietka, budowa studni głębinowej oraz jej zasilenia w prąd elektryczny przy ulicy Bielawskiej oraz budowa sieci elektrycznej na ogrodach działkowych przy ulicy Kraszewskiego.

Głosowanie rozpocznie się 8 maja i potrwa do 7 czerwca. Przez niemal miesiąc w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Chojnowie wydawane będą karty do głosowania. Głosować będzie można wyłącznie osobiście - każdemu przysługuje tylko jeden głos. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 12 czerwca 2017 roku.


Komentarze

Witam,

Takie głosowania powinny być przez internet, większość ludzi w godzinach otwarcia urzędu jest w pracy. A co to projektów, to powinien służyć min 51% mieszkańcom miasta, a nie czyjejś wygodzie panie Skowroński.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.