Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Radni z gminy Chojnów stanowczo sprzeciwiają się likwidacji węzłów na A4

Autor admin
Data utworzenia: 19 kwiecień 2017, 11:12 Wszystkich komentarzy: 0


Radni z gminy Chojnów stanowczo sprzeciwiają się likwidacji węzłów na A4

Radni z gminy wiejskiej przyjęli uchwałę w sprawie utrzymania dotychczasowych wjazdów i zjazdów na autostradę A4 na odcinku Wrocław-Krzywa.

W chwili obecnej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuję likwidację węzła Jadwisin. Zjazd w tej miejscowości położony jest zbyt blisko sąsiednich węzłów "Chojnów" i "Krzywa" - w efekcie A4 nie spełnia wymogów autostrady i dlatego też odcinek z Krzywej do Wrocławia jest bezpłatny.

- Rada Gminy Chojnów kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju Gminy Chojnów, w której elementem jest bezpośredni dostęp z obszaru gminy do infrastruktury autostradowej A4 na odcinku Wrocław-Krzywa, apeluje do Ministra Budownictwa i Infrastruktury oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o odstąpienie od wprowadzenia manualnego systemu pobierania opłat na autostradzie A4, którego następstwem będzie likwidacja wjazdów i zjazdów w miejscowości Jadwisin, na obszarze gminy Chojnów - czytamy w treści uchwały.

Radni zaznaczają, że likwidacja węzła będzie miała negatywne skutki gospodarcze, ekonomiczne oraz społeczne dla mieszkańców i przedsiębiorców z obszaru gminy Chojnów, z powodu braku alternatywnych rozwiązań komunikacyjnych.

To nie pierwsza akcja mająca na celu obronę zjazdów w naszym regionie. W marcu informowaliśmy o interwencji radnych powiatu legnickiego: Samorządowcy z powiatu legnickiego interweniują w sprawie likwidacji węzłów na A4.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.