Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Czekają nas jutro wzmożone kontrole na drogach

Autor admin
Data utworzenia: 18 kwiecień 2017, 14:56 Wszystkich komentarzy: 0


Czekają nas jutro wzmożone kontrole na drogach

Wielkanoc to czas wzmożonej pracy dla drogówki. Wczoraj o godzinie 22:00 zakończyła się prowadzona na terenie naszego powiatu akcja "Bezpieczny Weekend". Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy informują, że już jutro na drogach powiatu legnickiego planowane są kolejne wzmożone działania pn. „Prędkość”.

W czasie świąt nad bezpieczeństwem na drogach powiatu legnickiego i Legnicy czuwało blisko 300 funkcjonariuszy. Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez komendę - Nie dla wszystkich kierujących spotkanie z nimi zakończyło się bez konsekwencji.

- Działania rozpoczęły się w piątek o godzinie 14.00, a zakończyły w poniedziałek o godzinie 22.00. W tym czasie 290 mundurowych, w tym 117 policjantów drogówki oraz 173 policjantów innych pionów, czuwało nad bezpieczeństwem na drogach powiatu legnickiego. Policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Mundurowi zatrzymali 2 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu oraz 6 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem narkotyków - informuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda z KMP w Legnicy.

W czasie prowadzonej akcji zatrzymano także 6 praw jazdy na trzy miesiące kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h; ponadto kierowcy ukarani zostali wysokimi mandatami i punktami karnymi.

Legniccy policjanci apelują o bezpieczną i ostrożną jazdę.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.