Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Miejska Biblioteka Publiczna: Od bajki do bajki

Autor admin
Data utworzenia: 18 kwiecień 2017, 13:07 Wszystkich komentarzy: 0


Miejska Biblioteka Publiczna: Od bajki do bajki

Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczęła w kwietniu projekt "Od bajki do bajki", mający na celu promowanie polskiej literatury dla dzieci. Cel jakie stawiają sobie inicjatorzy to pobudzenie i rozwijanie zainteresowania czytelniczego oraz aktywności twórczej w oparciu o literaturę.

- W ramach projektu, od kwietnia do listopada 2017 r., przeprowadzone będą różnorodne działania czytelnicze, literackie i artystyczne: warsztaty, spotkania autorskie, zajęcia „Bajki pod Słoneczkiem”, konkursy, przedstawienie teatralne. Program realizowany w szerokiej współpracy z lokalnymi placówkami opiekuńczo-wychowawczymi, edukacyjnymi i kulturalnymi.

Organizatorami projektu, obok Miejskiej Biblioteki Publicznej, są: Żłobek Miejski „Słoneczko”, Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP, Przedszkole Miejskie nr 1, Przedszkole Miejskie nr 3, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2. W szkołach podstawowych program prowadzony jest przez koordynatorów - nauczycieli-bibliotekarzy: Ewę Więcek i Elżbietę Rusiecką.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Już 20 kwietnia rozpoczęcie przedsięwzięcia. Dzieci ze szkół podstawowych wezmą udział w warsztatach pisania bajek. Zajęcia poprowadzi Joanna M. Chmielewska, autorka książek dla dzieci o dorosłych. Za książkę „Neska i srebrny talizman” była nominowana do nagrody w konkursie Polskiej Sekcji IBYY Książka Roku 2011, a „Niebieską niedźwiedzicę” czytelnicy uznali Najlepszą Książką Dziecięcą 2012 w konkursie „Przecinek i Kropka”.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.