Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Konkurs wiedzy obywatelskiej i ekonomicznej zakończony wielkim sukcesem "Dwójki"!

Autor Gimnazjum nr 2
Data utworzenia: 17 kwiecień 2017, 15:05 Wszystkich komentarzy: 0


Konkurs wiedzy obywatelskiej i ekonomicznej zakończony wielkim sukcesem "Dwójki"!

Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej (KWOiE) to ponadwojewódzki konkurs przedmiotowy dla gimnazjalistów z wiedzy o społeczeństwie. Konkurs organizowany był w roku szkolnym 2016/2017 przez Centrum Edukacji Obywatelskiej na zlecenie Kuratorów Oświaty w województwach kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, małopolskim, opolskim, podkarpackim, podlaskim oraz wielkopolskim.

Województwo dolnośląskie po raz pierwszy brało udział w KWOiE.

KWOiE składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Na każdym etapie uczniowie rozwiązywali test. Dodatkowo w etapie rejonowym opracowywali projekt. W etapie wojewódzkim rozwiązywali test, a następnie w 4 osobowych, losowo wybranych zespołach, rozwiązywali rozbudowane zadanie otwarte, oparte na znajomości szablonu modelu biznesowego.

1 marca 2017 r. w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu spotkało się jedynie 16 gimnazjalistów z całego województwa, z czego tytuł laureata uzyskało jedynie 7 osób, a wśród nich nasi uczniowie: Jakub Wengrzyn i Wiktor Ziembowicz.

Laureaci Konkursu są zwolnieni z zakresu historia-WOS części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego, otrzymują ocenę celującą z WOS-u oraz są przyjmowani do wybranej przez siebie szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od obowiązujących w niej zasad rekrutacji.

Serdecznie gratuluję Jakubowi i Wiktorowi uzyskania tytułu laureata KWOiE!

Niezmiernie się cieszę, że wzięliście udział w konkursie mimo, iż jeden z was 1 marca we Wrocławiu powiedział: „Proszę Pani gdybym wiedział, że ten konkurs jest taki trudny na pewno nie namówiłaby mnie Pani na udział w nim”

Cieszę się, że was zachęciłam… Gratuluję sukcesu - Anna Świdurska


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.