Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Gmina wspiera finansowo powiat - skorzystają na tym mieszkańcy Witkowa

Autor admin
Data utworzenia: 13 kwiecień 2017, 14:19 Wszystkich komentarzy: 0


Gmina wspiera finansowo powiat - skorzystają na tym mieszkańcy Witkowa

Podczas marcowej sesji Rady Gminy Chojnów podjęto uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla powiatu legnickiego. Powiat może otrzymać od gminy nawet do 300 tysięcy złotych.

Uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla powiatu legnickiego zakłada udzielenie pomocy finansowej na realizację budowy drogi powiatowej nr 2220 D w miejscowości Witków. Wsparcie finansowe wynosić będzie 25% wartości przedsięwzięcia, jednak nie więcej niż 300 000 złotych brutto.

Radnym za podjętą uchwałę podziękował Krzysztof Sowiński - wicestarosta legnicki - To jest pierwszy etap. W międzyczasie będziemy robić też załamanie i "hopkę" w Jerzmanowicach - dodał, wyrażając nadzieję, że w przyszłych latach doczekamy się także nowej nawierzchni na odcinku z Jerzmanowic do drogi krajowej nr 94 oraz z Witkowa do Grobli. Nadzieję tę podziela przewodniczący Bogdan Styrkowiec, który zaznaczył, że remontowane załamanie w Jerzmanowicach i skrzyżowanie z drogą 94 dzieli zaledwie około 500 metrów.

Pomoc zostanie udzielona w formie dotacji celowej ze środków budżetu gminy Chojnów na rok 2017.

Feralne skrzyżowanie w Jerzmanowicach. O tym, że rzeczywiście należy tam zwolnić zdążyło przekonać się już paru kierowców. Strażacy nie raz musieli w tym miejscu interweniować do rozlanego oleju.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.