Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Policja przestrzega przed nieodpowiedzialnym obchodzeniem zwyczajów wielkanocnych

Autor admin
Data utworzenia: 13 kwiecień 2017, 11:23 Wszystkich komentarzy: 0


Policja przestrzega przed nieodpowiedzialnym obchodzeniem zwyczajów wielkanocnych

Śmigus-Dyngus to słowiański zwyczaj oblewania się wodą, który już na stałe przylgnął do poniedziałku wielkanocnego. Warto jednak pamiętać, by przy zabawie zachować umiar i kulturę. Policjanci przestrzegają amatorów zbiorowego i natarczywego oblewania o konsekwencjach prawnych za wszelkie chuligańskie incydenty.

- Rodzice powinni nauczyć dzieci, że „Lany Poniedziałek” to tradycja polewania wodą, w której należy zachować umiar i kulturę. Zlewanie wodą przypadkowych przechodniów może narazić nas na straty materialne – gdy zostanie zniszczona np. droga odzież. Polewanie nie powinno odbywać się na ulicach, gdyż bardzo często dzieci w ferworze zabawy wybiegają na jezdnię łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego, a mokra nawierzchnia może okazać się przykrą w skutkach niespodzianką dla nadjeżdżających samochodów - informuje Komenda Główna Policji.

W okresie świąt nad naszym bezpieczeństwem czuwa większa niż zwykle liczba funkcjonariuszy - Jeżeli cokolwiek wyda się nam niepokojące, zarówno kiedy poczujemy się zagrożeni, jak i w razie ujawnienia kradzieży, nie wahajmy się zwrócić o pomoc. Takie przypadki należy zgłaszać znajdującym się w pobliżu policjantom lub dzwoniąc pod numer 112 lub 997. Policjanci będą sprawdzać każdy tego typu sygnał.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.