Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Jan Serkies: Wiemy, że powinno być więcej miejsc parkingowych i będziemy do tego dążyć

Autor admin
Data utworzenia: 12 kwiecień 2017, 12:38 Wszystkich komentarzy: 3


Jan Serkies: Wiemy, że powinno być więcej miejsc parkingowych i będziemy do tego dążyć

Zbyt mała ilość miejsc parkingowych to jeden z większych problemów chojnowskich kierowców; w najbliższym czasie możemy jednak liczyć na poprawę sytuacji. Zapowiedzi płynące ze strony Urzędu Miejskiego są bowiem bardzo obiecujące.

Jedną z istotniejszych inwestycji w tym roku będzie zagospodarowanie placu przy ulicy Sikorskiego (w sąsiedztwie dawnego oddziału poczty), gdzie planowane jest stworzenie parkingu dla około 26 pojazdów. Ponadto plac zostanie połączony z ulicą Bohaterów Powstania Warszawskiego. Urząd Miejski przymierza się także do rozbudowany miejsc parkingowych w okolicach ulicy Grunwaldzkiej.

Burmistrz Jan Serkies zaznacza, że jest świadomy problemu i zna miejsca, gdzie miejsca parkingowe są możliwe do stworzenia i najprawdopodobniej zostaną wykonane w kolejnych latach - jednym z takich miejsc jest ulica Władysława Łokietka. W chwili obecnej konieczne jest jednak pozyskanie środków i stworzenie projektów.

Parkingi na osiedlu to jednak nie wszystko. Urząd Miejski rozpoczął już starania w kwestii budowy parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji, który od wielu lat boryka się z brakiem dostatecznej ilości miejsc na samochody, czego często doświadczać muszą mieszkańcy sąsiednich ulic.

W planach są także: budowa nowej zatoki parkingowej w sąsiedztwie Gimnazjum nr 1 (w przyszłości Szkoły Podstawowej nr 3), stworzenie dodatkowych miejsc parkingowych w sąsiedztwie dworca kolejowego, a także powiększenie parkingu przy ulicy Poźniaków.

- Wiemy, że powinno być więcej miejsc parkingowych i będziemy do tego dążyć - zapowiada burmistrz.

Kwestia miejsc parkingowych w Chojnowie poruszona została podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Radny Jerzy Poznar zaproponował stworzenie małej zatoczki przy ulicy Kilińskiego, na wysokości Szkoły Podstawowej nr 4. Dodatkowe miejsca parkingowe w tym miejscu miałyby pomóc rodzicom, przywożącym i odwożącym swoje dzieci ze szkoły.

Radny Paweł Grabek złożył interpelację dotyczącą stworzenia dodatkowych miejsc parkingowych przy ulicy generała Maczka. Pod projektem podpisy złożyło pięćdziesięciu mieszkańców tego rejonu, borykających się z problemem od lat. Burmistrz Jan Serkies zapowiedział przyjrzenie się sprawie i ewentualną realizację w miarę możliwości.


Komentarze

bez przesady z tymi miejscami, niech ktoś spojrzy na takie miasta jak wrocław, legnica, gdzie parkingi są stosunkowo daleko od rynku , albo są to parkingi w galeriach. W chojnowie nie ma co się bawić w parkingi na ulicach, tylko przeznaczyć jakiś teren pod budowę parkingu wielokondygnacyjnego z możliwością dalszej rozbudowy o kolejne piętra . Takim miejsce dobrym wydaje się teren za małym kościołem , bo byłym ogrodzi chyba, przy ul. dąbrowskiwego. róznica terenu pozwala w łatwy sposób zbudować parking z wjazdem od ul ogrodowej oraz , na drugą kondygnację od il, Dabrowskiego . Spokojnie to zaspokoi potrzeby miasta
zgłoś komentarz
Na osiedlu(Łokietka, Maczka) faktycznie by się przydało, tam w niektórych miejscach ciasno jak nie wiem!
zgłoś komentarz
Jakie parkingi wielokondygnacyjne?! :D z możliwością dalszej rozbudowy xd Skąd na to pieniądze? :D W tym mieście głównym problemem jest brak zagospodarowania terenu. Taka ulica Sikorskiego, jedno wielkie pole wokół, a o miejsce parkingowe trzeba nieraz walczyć. Sama ulica zaniedbana i jeszcze te samochody poupychane przy ulicy. Ani spokojnie przejść bo rowerzyści jeżdżą na rowerach chodnikiem, ani przejechać, ciasno. Ulica szeroka, powinna być ścieżka rowerowa, albo miejsca parkingowe, to rozwiązałoby wiele problemów. A tak rośnie piękny perz w rabatach, przypominający trawę... Ulica Maczka to samo, miejsce jest na duży parking, gdzie się nie wyjdzie- auta, zero wytchnienia... Nie wierzę w obietnice tego burmistrza, w każdej kadencji niby widzi ten problem, a efektów zero. Wybuduje pewnie jeden parking na 10 samochodów i będzie dumnie świętował 3 dni z urzędasami, jakie on to udogodnienia mieszkańcom nie porobił...
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.