Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Budowa kładki pociągnie za sobą budowę ulicy Matejki - na kładkę musimy jednak poczekać

Autor admin
Data utworzenia: 11 kwiecień 2017, 15:46 Wszystkich komentarzy: 3


Budowa kładki pociągnie za sobą budowę ulicy Matejki - na kładkę musimy jednak poczekać

W lutym informowaliśmy o unieważnieniu pierwszego postępowania o udzielenie zamówienia na budowę kładki na ulicy Matejki. Podobny los spotkał kolejne postępowanie. Pomimo niepowodzeń Urząd Miejski nie poprzestaje w walce o nową przeprawę nad Skorą.

Unieważnienie pierwszego postępowania spowodowane było przekroczeniem kwoty 300 tysięcy złotych - tyle bowiem Urząd Miejski zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Oferty wahały się od 800 tysięcy do 1 480 000 złotych!

W przypadku drugiego postępowania kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia zwiększona została do 540 tysięcy złotych. Tym razem swoje oferty przesłały dwie firmy - w obu przypadkach cena oferty sięgała ponad 900 tysięcy złotych, co dla Urzędu Miejskiego jest kwotą nie do przyjęcia.Koniecznie było unieważnienie postępowania i ruszenie z kolejnym.

Mieszkańcy Chojnowa nie ukrywają, że ważniejszą inwestycją od budowy kładki jest budowa ulicy Matejki. Ostatnia sesja Rady Miejskiej stanowiła okazję do przegłosowania uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta Chojnowa - dodatkowe środki mają zostać przeznaczone m.in. na inwestycję w tym miejscu.

Jak zaznaczył burmistrz, w momencie gdy będzie znany wykonawca kładki, miasto będzie mogło rozpocząć przetarg dotyczący budowy drogi, łączącej ową kładkę z ulicą Mikołaja Reja.

Czy do końca roku Chojnów doczeka się nowego szlaku komunikacyjnego łączącego centrum z południową częścią miasta? Zobaczymy co przyniosą rezultaty kolejnych postępowań.


Komentarze

Ten burmistrz jest strasznie rozrzutny. 0,5 mln za kładkę która w większości opiera się na prefabrykatach. Wbicie pali najdroższym zakres robót . Dlaczego nie spróbują systemem gospodarczym ?
zgłoś komentarz
Ja bym chciała przechodzić po solidnej kładce, nie z jakiś prefabrykatów :)
zgłoś komentarz
Witam,

Nie jestem do końca przekonany czy ta kładka jest potrzebna. Odległość między mostem żelaznym a betonowym nie jest duża. Może raczej przeznaczyć kasę na duży park, straszy tam syf, połamane ławki, warto by było odnowić plac zabaw dla dzieci i utwardzić ścieżki bo po większym deszczu nie ma jak przejść.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.