Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Pijany chojnowianin uszkodził 5 samochodów i dachował autem

Autor admin
Data utworzenia: 10 kwiecień 2017, 15:45 Wszystkich komentarzy: 0


Pijany chojnowianin uszkodził 5 samochodów i dachował autem

Kolejny potencjalny zabójca w rękach policji. 26-letni mieszkaniec Chojnowa dokonał uszkodzenia pięciu pojazdów i dachował samochodem. Mężczyzna miał w organizmie 2,3 promila. W chwili obecnej czeka w policyjnym areszcie na wyjaśnienie sprawy.

- 8 kwietnia około godziny 2.40 chojnowscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o dachowaniu pojazdu marki audi oraz uszkodzeniu innych zaparkowanych pojazdów na ulicy Paderewskiego. Czynności natychmiast podjęli policjanci Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Chojnowie. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili następujący przebieg zdarzenia. 26-letni kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w prawidłowo zaparkowane pojazdy znajdujące się po prawej stronie ulicy. W wyniku zderzenia się z innymi pojazdami pojazd audi odbił się od pojazdów w następstwie czego dachował. Świadkowie, którzy byli na miejscu tego zdarzenia pomogli kierowcy oraz pasażerowi audi bezpiecznie wydostać się z pojazdu - informuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda z legnickiej policji.

- Policjanci, którzy przybyli na miejsce wyczuli od kierowcy audi silną woń alkoholu, mężczyzna mówił bełkotliwie i chodził chwiejnym krokiem. 26-latek został przebadany na zawartość alkoholu. Jak się okazało miał blisko 2,3 promila, natomiast podróżujący z nim pasażer wydmuchał blisko 2 promile. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

26-letni mieszkaniec Chojnowa usłyszał zarzuty w sprawie kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. W chwili obecnej szacowane są straty; zatrzymany mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.