Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Dyskusyjne Kluby Książki mają już 10 lat

Autor admin
Data utworzenia: 09 kwiecień 2017, 18:53 Wszystkich komentarzy: 0


Dyskusyjne Kluby Książki mają już 10 lat

Dyskusyjne Kluby Książki w całej Polsce świętują dziesięciolecie swojego istnienia. Członkowie chojnowskich klubów swój jubileusz obchodzili w miniony czwartek w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie odbyło się otwarcie wystawy podsumowującej 10 lat spotkań.

Dyskusyjne Kluby Książki powstały w ramach ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa "Tu Czytamy" w 2007 roku. Projekt jest realizowany pod patronatem Instytutu Książki. W naszym mieście funkcjonują: Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ (dla dorosłych) oraz Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki obejmujący cztery grupy: w Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 (2 grupy) i Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie. Moderatorem klubów - DKK i MDKK - jest Anna Kopyra z Działu dla Dorosłych MBP.

- 10 lat DKK w Chojnowie to około 300 spotkań i 250 przeczytanych książek, zorganizowanie czternastu spotkań autorskich, uczestnictwo w trzech Ogólnopolskich Dyskusjach Literackich, coroczne obchody Światowego Dnia Czytania Tolkiena w latach 2015-2017.

Spotkanie stanowiło okazję do podziękowania zarówno osobom organizującym spotkania jak i uczestnikom, którzy otrzymali pamiątkowe kubki. Odwiedzając Miejską Bibliotekę Publiczną w najbliższych tygodniach każdy z nas będzie mógł zobaczyć zdjęcia obrazujące 10 lat spotkań oraz fotografie z wydarzeń organizowanych przez DKK.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.