Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Chojnowianie z pasją - Quad-Cross Chojnów

Autor admin
Data utworzenia: 03 marzec 2012, 12:24 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowianie z pasją - Quad-Cross Chojnów

Ryk silnika, wysoka prędkość, zamieszanie na drodze – zapewne w taki sposób niejeden chojnowianin kojarzy ludzi jeżdżących na quadach w naszym mieście. Opinie na temat tego zajęcia są podzielone – jedni się zachwycają, inni kręcą nosem, jeszcze inni mówią stanowcze „nie”, właśnie ze względu na wspomniany hałas.

Znają się od lat. Około 4 jeżdżą na quadach. Przez ten czas skład grupy często się zmieniał – dochodzili nowi, niektórzy rezygnowali. Wiele perypetii wiąże się z historią powstania Quad-Cross Chojnów. Jednak nie to jest najważniejsze – liczy się pasja i dobra zabawa.

Aktualnie grupa liczy około 20 osób. Są to w większości mężczyźni lecz jest również jedna kobieta, traktowana szczególnie przez resztę grupy. Łączy ich zamiłowanie do adrenaliny, emocji, przygody. Rozmawiając z nimi nie warto przerywać – usłyszeć można wtedy mnóstwo historii rodem z filmów przygodowych z Hollywood. Jazda nocą po lasach, poszukiwania zagubionej drogi bez nawigacji, błądzenie. To wszystko wywołuje uśmiech na twarzach „quadowców”, mówią o tym z widocznym zadowoleniem i podekscytowaniem. W końcu najważniejsza jest przygoda.


Wiek członków grupy jest niezwykle rozległy. Najmłodszy ma 16 lat, najstarszy nieco więcej – 55. Jednak nie wiek ma tutaj znaczenie lecz chęć i pasja do jazdy, pokonywania barier, sięgania szczytów. Bo każdy wyjazd to nowe przeżycia, nigdy do końca nie wiadomo co się przytrafi. Mimo to nie było i nie będzie – jak zapewniają – sytuacji, gdy większa grupa zostawi niedysponowanego w danym dniu kolegi samego. Jeżdżą wspólnie, wspólnie radzą sobie z problemami, wzajemnie się wspierają i sobie pomagają. Bo są przede wszystkim przyjaciółmi, których połączyła wspólna pasja pozwalająca im spędzać wole chwile razem.

A chwil tych jest niestety niewiele. Większość z "quadowców" pracuje, więc z reguły na jazdę zostają wolne weekendy lub święta. Spotykają się wtedy w umówionym miejscu – zazwyczaj na parkingu obok jednego z chojnowskich marketów lub na stacji benzynowej – i jadą w poszukiwaniu przygód. Nie są to jazdy po ulicach pomiędzy innymi pojazdami, lecz wcześniej dokładnie zaplanowane wyprawy. Największą frajdę sprawiają jazdy wyczynowe, pośród wzniesień, wąwozów. Wracają wtedy cali obłoceni, lecz szczęśliwi bo pokonali kolejne wyzwanie. A jako, że są przyjaciółmi najlepszą receptą na obolałe kości po takiej wyprawie jest wspólne wyjście na herbatę do zaprzyjaźnionej knajpy.smile


Śmiało można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach jazda na quadach jest modna. Dostarcza wielu atrakcji audiowizualnych. Grupa z naszego miasta promując ten sposób spędzania wolnego czasu organizuje wiele atrakcji dla chojnowian. W Dniu Kobiet obdarowywali panie z naszego miasta różami, w Dzień Dziecka wręczali najmłodszym paczki, podczas Mikołajek w czerwonych strojach uszczęśliwiali najmłodszych i potrzebujących, organizowali kulig dla dzieci. Na wszystkie przeprowadzone akcje wykładali pieniądze z własnych kieszeni, w pełni charytatywnie. Nie ma mowy o jakimś wsparciu finansowym z zewnątrz jak niektórzy mogą sugerować. Ich postawa godna jest naśladowania. Brawo!

Zapytani co radzą początkującym, którzy chcą rozpocząć przygodę z quadami odpowiadają, że przede wszystkim mieć dużo zaparcia i dążyć do celu. Nie trzeba od razu kupować swojego pojazdu, można skorzystać z okolicznych wypożyczali, które znaleźć można m.in. w Polkowicach czy w okolicach Chocianowa. A jeśli ktoś już się przekona i zechce nabyć osobistego quada musi liczyć się ze sporymi wydatkami. Ich ceny zaczynają się od 5 tyś. złotych, a sięgają kilkudziesięciu tysięcy.
W grupie Quad-Cross Chojnów każdy jeżdżący ma swój pojazd. Jednak nie jest to wymogiem wstąpienia do grupy. Wystarczy mieć pasję i chęć. Chojnowscy "quadowcy" zachęcają wszystkich do wspólnej jazdy. O złapanie bakcyla nie trudno, a ogromna frajda gwarantowana. Jak mówią – im więcej ludzi tym zabawniej!

Podczas XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chojnowie każdy miał możliwość wzięcia udziału w licytacji biletów umożliwiających wyjazd z ekipą Quad-Cross Chojnów na wyprawę. Atrakcja ta cieszyła się sporym zainteresowaniem i dzięki temu pomysłowi, na konto Orkiestry wpłynęło 350 złotych!


Nie pozostaje nam nic innego jak przyznać członkom grupy Quad-Cross Chojnów tytułu „Chojnowian z pasją”. Jak mało kto na niego zasługują. Gratulujemy pasji i wielkiego serca do pomocy innym!

Jednocześnie mamy nadzieję, że chojnowianie łaskawszym okiem spojrzą na ten sport. Każdy ma prawo do realizacji swoich pasji, a jeśli dodatkowo idzie to w parze z działalnością dobroczynną nie warto ganić takiej postawy.

Więcej zdjęć ekipy Quad-Cross Chojnów znaleźć można w naszej galerii - zapraszamy do oglądania!
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.